W ostatnim czasie o 79-letnim Oskarze de la Rencie jest wyjątkowo głośno. Nestor świata mody został laureatem nagrody Artistry of Fashion (Mistrzostwo artystyczne w modzie), która zostanie mu wręczona we wrześniu. Poza tym wiekowy projektant zapowiedział kolekcję dla dzieci.

Reklama

Najbardziej zaskakujący jest jednak projekt, który kreator rozwija wspólnie z raperem Dr. Dre. Na rynek trafił właśnie model słuchawek-nauszników, które dla domu mody Oscar de la Renta zaprojektował raper. Słuchawki, które już dostępne są w dziale "nowości" na stronie Oscara de la Renty wykonane są z futra srebrnego lisa i kosztują 695 dolarów.

Do najtańszych nie należały także inne projekty, które Oscar de la Renta rozwijał we współpracy z firmami zewnętrznymi np. luksusową marką artykułów papierniczych - Mrs. John L. Dekoracyjne kartki i zaproszenia z logiem projektanta to wydatek rzędu 50 dolarów za zestaw.

Jak widać, luksusowe dodatki i limitowane serie de la Renty muszą się dobrze sprzedawać, ponieważ pojawiły się głosy, że Dr. Dre zagości w atelier projektanta na dłużej i poza słuchawkami, na rynek trafić może cała - utrzymana w stylu hip-hopowym - kolekcja.