Na Tomaszu Jacykowie ślub i kreacje Kate Middleton nie zrobiły większego wrażenia. Zdaniem stylisty warte odnotowania w 2011 roku było za to otwarcie w Warszawie centrum handlowego Wolf Bracka i większa dostępność luksusowych marek w Polsce.

Reklama

PAP Life: - Czy w 2011 roku w modzie wydarzyło się coś przełomowego? Czy projektanci pana czymś zaskoczyli?

Tomasz Jacyków: - Od jakiegoś czasu w modzie nie ma przełomów. Moda jako zjawisko przestała istnieć. Zastąpiła ją zabawa w design i stylizację, przy tworzeniu których operujemy wszystkimi epokami mody. Skóra, jako materiał, zawładnęła zarówno salonami, jak i ulicami i jest obecnie supermodna. Ale tak samo była modna w 1999 roku. Styl grunge. Funkcjonował - funkcjonuje. Konceptualizm - proszę bardzo. Versace dla H&M? Już od jakiegoś czasu designerzy robią kolekcje dla popularnych sieciówek. Bardzo to jest chwalebne, ale nie zaskakuje. Za to bardzo się cieszę i byłem mile zaskoczony, że w Polsce można już kupić zegarki Harry'ego Winstona. Wcześniej były niedostępne.

PAP Life: - Właściwie coraz więcej ekskluzywnych marek decyduje się wejść na polski rynek...

T.J.: - Fantastyczną modową wiadomością było otwarcie domu towarowego Wolf Bracka, czyli jak go nazywam "sarkofagu Likusów". Nareszcie światowe marki na polskim rynku. Wolf podoba mi się zarówno architektonicznie, jak i pod kątem zawartości butików. Robi wrażenie. Po raz pierwszy można w Polsce kupić high fashion. Brawo.

PAP Life: - A ślub Kate Middleton? Zawładnął wyobraźnią nie tylko Brytyjczyków, ale i mediów na całym świecie - czy wciąż będzie modnym tematem w 2012 roku?

T.J.: - Takie historie, jak cudze śluby aż tak mnie nie ekscytują. Rzeczywiście było to wydarzenie - młody książę się ożenił. Bardzo ładnie, niech im się wiedzie. Ważniejszym, fantastycznym wydarzeniem było to, że kapitan Wrona lądował na Okęciu bez podwozia. Dla mnie to zdecydowanie wydarzenie roku 2011, choć nie modowe.

Tomasz Jacyków jest stylistą i konsultantem wizerunku. Często udziela się w telewizji m.in. w programach "Dzień Dobry TVN", "Miasto kobiet", "Musisz to mieć" w TVN Style, "Co za tydzień?" w TVN, "Modna moda" w TV 4 i "Kawa czy herbata?" w TVP1. Przygotowywał stylizacje do wielu pokazów mody, m.in. Thierry'ego Muglera i Jean Paula Gaultiera.Reklama