Zdaniem Twiggy, która rozpoczęła swoją karierę w wieku lat 16 i była określana "twarzą lat 60.", dzisiaj młodzi ludzie żyją w trudniejszych czasach niż jej generacja. Modelka powiedziała, że "kondycja współczesnego świata jest przerażająca". "Kiedy zaczynałam karierę, było nam znacznie łatwiej" - dodała modelka.

Reklama

Twiggy zwraca róż uwagę na problemy z edukacją i pracą. Gwieździe modelingu nie podoba się, że podniesienie opłat za studia w Wielkiej Brytanii, skąd pochodzi, spowoduje, że wielu młodych ludzi nie będzie w stanie pójść na studia. Modelka opisała uniwersytet jako "idealne miejsce na wkraczanie w dorosłość" podając za przykład własne dzieci.

"Straszne jest także to, że jeśli nawet młodym ludziom uda się zdobyć wykształcenie, to opuszczając uczelnie nie znajdują pracy. Chciałabym, żeby było jakieś magiczne rozwiązanie tego problemu" - powiedziała Twiggy.

Zawrotna kariera Twiggy, właściwie Lesley Lawson, sprawiła, że kanonem piękna w latach 60. była filigranowa sylwetka, regularne rysy twarzy i wielkie, podkreślone makijażem, oczy.

AP

Modelka współpracowała z najlepszymi fotografami świata m.in. Cecilem Beatonem, Richardem Avedonem, Normanem Parkinsonem, Annie Leibovitz i Stevenem Meiselem.

Ale Twiggy to nie tylko ładna buzia, ale cała instytucja. Modelka odnosiła również sukcesy aktorskie. W 1972 roku otrzymała dwa Złote Globy za rolę w filmie Kena Russela "Chłopak". Wystąpiła w takich produkcjach, jak: "Blues Brothers", "Club Paradise", "The Little Match Girl". Przez całe życie związana była także z przemysłem muzycznym, a niedawno za sprawą płyty "Romantically Yours" wróciła do nagrywania. Dużą popularnością cieszą się także sygnowane przez nią kolekcje mody.