Pierwszym zadaniem był pokaz kolekcji Christophe Guillarme. Projektant pochwalił Anię i powiedział „liczę na ciebie”. Asia nie mogła powstrzymać łez po tym, jak pomyliła się na wybiegu.

MODELKI: GWIAZDY CZY MANEKINY?

Drugie zadanie dziewcząt było dość nietypowe. Podzielone w pary uczestniczki miały wystąpić w roli „manekinów” sklepowych, gdzie, na witrynie butiku, miały jak najlepiej zaprezentować noszone przez siebie kreacje i przyciągnąć uwagę przechodniów. W parze Olga-Ania przechodniom bardziej spodobała się ta pierwsza. W parze Michalina-Asia większą uwagę zwracała ta druga i to ona została zwyciężczynią tej części konkurencji.

DZIECZYNY Z TOP MODEL NAJLEPSZYMI MODELKAMI POKAZU
Trzecim zadaniem był kolejny pokaz w ramach Paris Fashion Week. Projektant był zachwycony Ania i Olgą. Tak bardzo, że przyznał – „to były moje dwie najlepsze modelki”.

Reklama

Tradycyjnie przyszedł czas na sesję zdjęciową, tym razem z fotografem Guillaume Denervaud. Podczas sesji zdjęciowej zza kadru instruowali dziewczyny Marcin Tyszka i Dawid Woliński.

Fotograf pochwalił Olgę za naturalną urodę i łatwość pozowania do zdjęć. U Michaliny dostrzegł wyrazistą urodę. Denervaud przyznał, że najbardziej podobała mu się Ania, chociaż zaznaczył, że mogłaby mieć więcej energii. Jej sylwetkę uznał za idealną, to samo o figurze Ani mówili Woliński i Tyszka.

TVN
TVN

czytaj dalej...5 KILO MNIEJ TO WCIĄŻ ZA DUŻO?

W trzecim pokazie mody udział wzięły tylko Olga i Ania – tylko one dwie zakwalifikowały się podczas castingów. Ani powierzono dwa wyjścia, natomiast pojawił się problem z Olgą – kreacje były za małe - pomimo, że w domu modelek Olga zrzuciła 5 kilo. Dziewczyna została wykluczona z pokazu. „Niektóre mogłoby to zniszczyć – ale mnie” – skomentowała.


WERDYKT JURY DECYDUJE O FINALE


Czas na werdykt. Członkowie jury rozpływali się w pochwałach Ani, doceniali jej postępy i efektywne wykorzystywanie rad profesjonalistów. Zdjęcie Michaliny nie zachwyciło, natomiast zaintrygowało wszystkich jurorów. „Piorun strzelił w rabarbar” – tak Karolina Korwin-Piotrowska skomentowała zdjęcie Olgi. Zdjęcie Ani Marcin Tyszka uznał za swoją ulubioną fotografię z tej sesji, a urodę dziewczyny – za „inspirującą”.

W decyzji jury wzięło pod uwagę nie tylko to, co działo się w Paryżu, ale też całość zmagań uczestniczek we wszystkich etapach programu. Zagrożone były Asia i Michalina. Ostatecznie z programu odpadła Asia Kudzbalska.

W finale Top Model zobaczymy trzy dziewczyny: Anię Bałoń, Olgę Kaczyńską oraz Michalinę Manos.