Zdjęcie zostało zrobione przez Alberta Watsona w 1993 roku tuż po sesji do niemieckiego wydania magazynu "Vogue".

Reklama

Pochodząca z początków kariery supermodelki fotografia uznawana jest za jedną z najlepszych w całej jej karierze. Wykonany w sepii akt przedstawia nagą, klęczącą Kate Moss, zasłaniająca kolanami atrybuty swej kobiecości. Osiągnięta podczas licytacji cena zdjęcia przewyższa wszelkie oczekiwania - tuż prze aukcją eksperci Bonhams szacowali, iż może ona dojść do około 12 tys. funtów. Jednak ostatecznie okazało się, że anonimowy uczestnik aukcji nabył je za cenę wyższą o ponad 4 tys. funtów.

"Kate Moss bez wątpienia jest jedną z najważniejszych ikon współczesnego świata. Dodatkowo, autor zdjęcia, Albert Watson jest postacią doskonale rozpoznawalną w świecie fotografii. Razem udało im się stworzyć coś wyjątkowego, bardzo ciekawego i pożądanego obecnie przez kolekcjonerów" - stwierdził pracujący dla Bonhams ekspert od fotografii.

Wspomniane zdjęcie to nie jedyna naga fotografia Kate Moss, która pojawiła się w "Vogue". Furrorę zrobił też akt modelki w obiektywie Mario Testino, który pojawił się w brazylijskiej edycji magazynu.

Media