Legendarny paryski kabaret Crazy Horse po raz pierwszy zaprosił do współpracy projektanta mody. Wybór padł na słynnego twórcę butów z czerwoną podeszwą - Christiana Louboutina. Zakres obowiązków designera wykracza jednak poza stworzenie niezwykłych butów.

Reklama

"Crazy Horse jest jedną z ikon Paryża. To nie tylko miejsce, w którym celebruje się taniec, ale także kobiecość" - powiedział Christian Louboutin, który zgromadził wokół siebie choreografów, artystów, kompozytorów i projektantów m.in. Davida Lyncha, Swizza Beatza i Youssefa Nabila, by wspólnie stworzyć projekt "Feu" ("Ogień") - show składające się z czterech muzycznych odsłon inspirowanych wszystkim - od hip-hopu po sztukę.

Na scenie awangardowego teatru występowały już celebrytki m.in. Dita Von Teese i Pamela Anderson, ale Louboutin jest pierwszą sławą, która będzie miała wpływ na artystyczną stronę show.

"Interesuje mnie wszystko, co wyraża kobiecość. Przy tworzeniu naszego spektaklu skupiłem się zwłaszcza na kobiecych nogach. Kobiece nogi potrafią wyrazić każde uczucie, a ciało potrafi być jak ogień" - tylko tyle zdradził na temat planowanej na 4 marca premiery.

"Christian Louboutin i Crazy Horse są symbolami paryskiego życie. Symbolami znanymi i rozpoznawanymi na całym świecie. Kojarzą się z kreatywnością, niespodzianką i współczesnością. I przede wszystkim posiadają to samo źródło inspiracji - kobietę, a także otaczający nas świat. Współpraca z Christianem Louboutinem wydaje się czymś naturalnym" - powiedział Andree Deissenberg, dyrektor zarządzający Crazy Horse Paris Group.

To nie pierwszy raz, gdy świat mody i Crazy Horse łączą siły. Do tej pory jednak współpraca przebiegała w drugą stronę. Patricia Folly, znana także jako Psykko Tico, choreografka i tancerka była gwiazdą zeszłorocznego pokazu Jean Paul Gaultiera, z kolei cała trupa teatralna wystąpiła na pokazie "Crazy Diamonds" jubilerskiej marki Chopard.

Kabaret Le Crazy Horse de Paris ("Szalony Koń") założony został w 1951 roku. Oferuje program rozrywkowy, którego głównym elementem jest taniec erotyczny. Obok Moulin Rouge i Lido, jest to najbardziej popularne miejsce tego typu w Paryżu.