Odpowiedzialna moda (ethical fashion) nabiera w Polsce na znaczeniu. Widać to nie tylko w mediach, w których z roku na rok pojawia się coraz więcej artykułów dotyczących tego tematu. Świadczy o tym też fakt, że coraz więcej polskich marek i projektantów/ek wciela zasady ekologii i zrównoważonego rozwoju w swoje kolekcje!

Reklama

Także konsumenci coraz większą wagę przykładają do świadomych i ekologicznych zakupów. Jak wynika z przeprowadzonych na zlecanie Polskiej Zielonej Sieci badań, aż połowa polskich konsumentów byłaby w stanie zapłacić za odzież, obuwie i dodatki do 25% więcej mając pewność, że zostały one wyprodukowane w sposób przyjazny dla środowiska i nie krzywdzący dla ludzi.

Fashion Week Poland już po raz kolejny postanowił włączyć temat odpowiedzialnej mody w obchody największego święta mody w Polsce. W ramach Re-act Fashion pokażemy trend, który nie przeminie w ciągu jednego sezonu. Odpowiedzialna moda od kilku lat jest już codziennością nie tylko na wybiegach Berlina, Londynu, Paryża i Nowego Yorku, ale teraz także w Polsce!

Media

Program seminariów obejmie m.in. następujące zagadnienia:
• Odpowiedzialna moda na wybiegach – krótkotrwały trend, czy kierunek w modzie?
• Dlaczego moda musi się zmienić? – problemy występujące w przemyśle tekstylno-odzieżowym
• Które materiały są naprawdę przyjazne środowisku?
• Certyfikaty – czy są wiarygodne i jak je pozyskać?
• Jak uważać na greenwashing? Czyli jak promować odpowiedzialną markę odzieżową.

Szkolenie wzbogacą:
• Agnieszka Orzechowska – przedstawicielka Biura Projektowego UNDP w Polsce, która przybliży tematykę ekonomii społecznej w kontekście branży odzieżowej
• Aleksandra Waś – przedstawicielka marki Wearso.organic od której uczestnicy dowiedzą się, że odpowiedzialną modę można w Polsce tworzyć bez kompromisów i z sukcesem.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny!


Osoby które chcą wziąć udział w szkoleniu prosimy o kontakt: zuzanna@zielonasiec.pl, tel. +48 661 79 79 70

Wszyscy uczestnicy otrzymają podręcznik „W kierunku odpowiedzialnej mody” .

Reklama

Kiedy? 27.10.2011 godz. 13.00
Gdzie? Westavenue Club Łódź, ul. Piotrkowska 79Media


Podobne szkolenia odbędą się jeszcze w tym roku w Warszawie i Krakowie