Statuetkę z rąk redaktor naczelnej "Elle" odebrała w Warszawie prezydent Łodzi Hanna Zdanowska - informuje łódzki magistrat.

Reklama

- Fashion Philosophy Fashion Week Poland to impreza, która łączy przeszłość Łodzi z jej teraźniejszością i przyszłością - uzasadniała wybór Barbara Mietkowska, redaktor naczelna "Elle". Magazyn docenił też prezydent Łodzi za wsparcie modowej imprezy i lifestylową promocję miasta.

Złote Formaty w kategorii najlepszego eventu otrzymał Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski". Festiwal to cykl wakacyjnych koncertów, które przyciągają wielbicieli muzyki w regionie m.in. w Tumie, Sulejowie czy Łęczycy.

- To jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych sezonu letniego w województwie łódzkim i jedna z najważniejszych imprez krajowych. Mogę powiedzieć, że już zaczynam tęsknić za latem i zarazem za Festiwalem - mówił w Warszawie marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

Nagrodą za pierwsze miejsce w konkursie jest - oprócz statuetki - kampania na bilboardach i infoscreenach wartości 100 tys. zł. - Będziemy prezentować barwy Łódzkiego. Na pewno znaczna część plakatów odniesie się do kolejnej edycji festiwalu, na którą już dziś zapraszamy - zapowiedział dyrektor Festiwalu Tomasz Bęben.