Muzeum mieścić się będzie w Palazzo della Mercatanzia, gdzie do 2008 roku znajdowała się główna siedziba słynnego domu mody, przeniesiona niedawno do Rzymu. Znamienna jest lokalizacja Museo Gucci: zbudowany w XIV wieku Palazzo della Mercatanzia, był siedzibą federacji, powołanej dla obrony interesów kupców z Florencji za granicą...

Reklama

Na 1700 metrach kwadratowych znajdą się takie atrakcje i osobliwości, jak Cadillac Seville , zaprojektowany przez firmę Gucci w 1979 roku, rower z limitowanej serii stworzonej w 2009 roku oraz deski surfingowe w różnych kolorach również ze słynnym logo. Są dziesiątki kultowych, luksusowych artykułów firmy. Duża część poświęcona będzie akcesoriom związanym z jeździectwem, bliskim tej firmie od zawsze.

Zobaczyć można będzie także kreacje, uszyte dla znanych osobistości , przede wszystkim aktorów. W gmachu muzeum znajdzie się też archiwum firmy.

Po wizycie w muzeum goście ceremonii otwarcia przejdą po długim czerwonym dywanie do florenckiego Palazzo Vecchio, gdzie odbędzie się huczne przyjęcie.