Sezon ślubny w pełni. Projektanci intensywnie współpracują więc ze znanymi pannami młodymi, a potem cały świat podziwia efekty tych modowych mariaży.

Reklama

Zaczęło się w kwietniu od ślubu stulecia i Kate Middleton w, już kultowej, kreacji Sarah Burton, projektantki domu mody Alexander McQueen. Następnie modelka Lily Aldridge poślubiła na początku lata frontmana Kings of Leon, Caleba Followilla w sukni Very Wang. Piosenkarka Lily Allen zaprezentowała z kolei na swoim ślubie nie jedną, ale dwie suknie (od Delphine Manivet i Chanel). Zaraz po niej pałeczkę przejęła Kate Moss w odważnej, ze względu na wybór projektanta, sukni Johna Galliano. "Płacząca panna młoda" Charlene Wittstock wystąpiła w Monako w kreacji Giorgio Armani, a nasza najlepsza eksportowa modelka Anja Rubik powiedziała "tak" na Majorce w sukni z atelier Emilio Pucci.

I gdy świat mody miał już wydać werdykt na temat tego, która z tych kreacji i ich sławnych właścicielek wyglądała najpiękniej, w mediach pojawiły się zdjęcia mało znanej Dylan Lauren. To córka amerykańskiego projektanta Ralpha Laurena. Kreator zrobił wszystko, żeby jego jedyne dziecko wyglądało olśniewająco.

Media

Ręcznie wykonana kreacja stanowi misterne połączenie satyny, tiulu, jedwabiu i żorżety. Z posągowym krojem blisko ciała kontrastuje długi, kaskadowy trend - znak charakterystyczny Laurena.

- Chciałem dać jej coś, co będzie dla niej skarbem, coś naprawdę niepowtarzalnego, żeby w tym wyjątkowym dniu czuła się fantastycznie - powiedział projektant i zarazem dumny ojciec.

Suknia natychmiast zwróciła uwagę komentatorów mody, trafiła na łamy "Vogue'a" i zyskała wysokie notowania. To jednak nie koniec "białej rywalizacji". W najbliższym czasie czekają nas śluby takich ikon stylu, jak reżyserka Sofia Coppola czy francuska modelka Josephine de la Baume.