Ubrania były wygodne, awangardowe, ale mimo to pochodzące z najnowszych kolekcji projektantów, którzy także zaczęli projektować ubrania specjalnie w tym stylu. Wzorowali się na legendach rocka takich jak T. Rex czy David Bowie, którzy ponad 30 lat temu pokazali sceniczne odsłony glam rocka, dzisiaj odświeżonego przez nowoczesne kroje i tkaniny. Drapieżne dodatki łączone są z pudrowymi i łagodnymi tonacjami lub na odwrót: czerń skóry łączy się z jaskrawym kolorem sukienki. Stylizacje skomponowane z dystansem do wielkiej mody, odbiegające od typowego casualu, wygodne i lubiane przez gwiazdy – na pewno każda z nas znajdzie tam coś dla siebie. Jak się ubrać w tym stylu radzą styliści PerhapsMe.com w najnowszej sesji „Lady Rock”.

Reklama

Nie tylko dla punkowej dziewczyny

Dzisiejszy glam rock zdecydowanie różni się od tego pierwszego wizerunku punkowej dziewczyny, lansowanej przez Kate. Przestał być już tylko dziwnym zjawiskiem zauważalnym u przekornych dziewczyn w okresie młodzieńczego buntu. Teraz zaczął być obecny w wieczornym życiu towarzyskim nowoczesnych kobiet. Glam rockowy mix charakteryzuje się mieszaniną stylów: glam – czyli uroku, blasku, z rockiem – słusznie kojarzonym z ciężkimi skórami, ćwiekami i ekscentrycznymi fasonami. Ubrania powinny być wygodne. Luźno zwisające koszulki, skórzane kurtki ramoneski oraz czarne lub świecące buty na wysokich obcasach to główne elementy glam rocka. Na szczęście w takiej stylizacji możemy bawić się formą, fasonem, tkaniną i kolorem. Styliści PerhapsMe.com zaproponowali osiem wieczorowych stylizacji w wersji glam rock. Wieczorowe suknie, które podkreślają nasze atuty oraz drapieżne dodatki. Zestawy, w których na pewno zostaniemy zauważone, ale przy tym zachowamy charakter imprezy, na którą się wybieramy.

Na uroczystość

Na letnią uroczystość Maja Naskrętska, stylistka PerhapsMe.com proponuje ubrać długą suknię. Najlepiej, kiedy uszyta jest z lekkiej tkaniny np. lśniącej tafty, ale przyozdobiona delikatną koronką. Rockowy charakter stylizacji nadają ciężkie dodatki – duża, srebrna lub metalowa bransoleta, skórzana ramoneska, buty na wysokim obcasie lub naszyjnik i kolczyki, które dobieramy odpowiednio do sukni.

Media

Na imprezę

Na imprezę w klubie styliści z PerhapsMe.com radzą, aby zachować luźny styl, czyli wszystko jest dozwolone. Glam rock w wersji podstawowej – nieśmiertelna sukienka w kolorze czarnym lub metalicznym-szarym w wersji prom (bez ramiączek). Doskonałym uzupełnieniem będzie biżuteria – duże bransolety, wiszące kolczyki i kolie, które zakładamy bez ograniczeń.

Media

czytaj dalej...Na randkę

Wyjście na randkę jest okazją do pokazania seksownej wersji glam rocka. PerhapsMe.com proponuje założyć na taką okazję sukienkę w wersji mini. Maja Naskrętska radzi też, aby podkreślić swoją drapieżność skórzaną ramoneską, najlepiej zdobioną ćwiekami. Na randce zachwycamy sobą i strojem, więc biżuterię należy ograniczyć do minimum – jedna duża bransoletka lub kolia w zupełności wystarczy. Buty mają za zadanie jak najbardziej wydłużyć nasze nogi, dlatego obcas im wyższy, tym lepiej. Mają też przyciągać uwagę, więc kolor czarny lub metaliczny połysk jest wskazany.

Media

Cała sesja z propozycjami ubrań w stylu glam rock do obejrzenia oraz do zakupienia całej stylizacji na stronie http://www.perhapsme.com.

Reklama