Natalia Stachura - 21 lat, pochodzi z Lublina. Obecnie studentka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, kierunek projektowanie ubioru. Finalistka konkursu „New look design 2010”. Zdobyła nagrodę główną w TIA 2011.

„Flower strike" to moja odpowiedź na hasło "125 years of celebrating women”. Punktem wyjścia dla koncepcji projektu stał sie kwiat - odwieczny symbol kobiety. Wielowymiarowość rozkwitającego kielicha oraz różnorodność kształtów, które przyjmuje, sprowokowały mnie do stworzenia bielizny. Projekt opiera się na bardzo prostych i pierwotnych skojarzeniach. Kobiecość, czyli wrażliwość, subtelność, delikatność - te tradycyjne cechy przypisywane płci pięknej postanowiłam wyrazić w sposób nowoczesny i awangardowy. Zależało mi na uniknięciu wrażenia eklektyzmu, mój projekt odwołuje się więc do ponadczasowej symboliki, przekazując ją za pomocą aktualnych trendów. Kobieta, którą oddaje mój projekt ma w sobie zarówno subtelność, jak i niezwykłą energię, siłę, która wynika z jej radości bycia sobą.

WYRÓŻNIENIA

Marcin Szłapka - 23 lata, student grafiki i malarstwa oraz projektowania ubioru na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zwycięzca 4. edycji Art&Fashion Festival.

Czerwień, najgorętsza ze wszystkich barw, od najdawniejszych czasów była kolorem życia i skrajnych uczuć. Często jest uznawana za "kolor kolorów". W wielu językach jest synonimem słowa ‘piękny’. Ma setki znaczeń, z których wiele jest sprzecznych, zaś żadne nie jest uniwersalne. Czerwień to kobiecość zamknięta w kolorze.

Dorota Kuźniarska - 22 lata, pochodzi z Zamościa. Od 2009 roku studentka scenografii i projektowania ubioru na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Laureatka licznych konkursów artystycznych w Polsce.

Aby Warburg, znany teoretyk sztuki, porównywał obraz Sandra Botticelliego „Narodziny Wenus” do narodzin sztuki doby nowożytnej. Uznałam, że ten właśnie obraz będzie główną inspiracją do zaprojektowania bielizny, która zarówno w kolorystyce jak i w formie, stanie się hołdem złożonym mistrzowskiemu malarstwu Botticelliego.