Do tej pory nie sposób było pomylić je z jakimikolwiek innymi. Charakterystyczna czerwona podeszwa mówiła jedno: oto flagowy produkt Christiana Louboutina. Obuwie ukochane przez celebrytki całego świata. Obuwie bardzo drogie - cena jednej pary sięga nawet 1 tys. dolarów. Teraz te same podeszwy, jak donosi serwis tvp.info, możemy oglądać w obuwiu innego znanego projektanta.

Reklama

Pierwsza para charakterystycznych szpilek pojawiła się w 1992 roku. Obuwie szybko stało się obiektem kultu a charakterystyczny kolor podeszwy został przez Louboutina zastrzeżony w 2008 roku.

Pomimo tego faktu podobne buty wprowadził na rynek dom mody Yves Saint Laurent. Obuwie YSL z podeszwą w łudząco podobnym kolorze można nabyć w tych samych sklepach, w których swoje produkty wystawia Louboutin. Protesty tego ostatniego nie przyniosły rezultatu. Teraz bój o czerwoną podeszwę przeniósł się na salę sądową. Najbardziej prawdopodobne jest, że porządek w świecie mody zostanie zaprowadzony i znów będą tylko jedne buty z czerwoną podeszwą. Te Louboutina.