Na początku było złamane serce. Właśnie zawód miłosny natchnął holenderskiego architekta Rema D Koolhaasa do stworzenia unikalnego buta, który miał być ostatnim dowodem uczucia dla jego wybranki. I choć dziewczyna dawno została już zapomniana, but Möbius przetrwał i stał się zalążkiem założonej razem z anglikiem Galahadem Clarkiem, członkiem dynastii której nazwisko stoi za znaną na całym świecie marką Clark’s, linii United Nude.

Reklama

ARCHITEKTURA NA STOPACH

Inne

Nazwa United Nude, nawiązująca do nagości, ma symbolizować prostotę i pewną organiczność projektów, które są efektem pracy grup projektantów z różnych krajów i kultur- o czym mówi człon „united”. W projektach widać wciąż architektoniczny rodowód marki, która często odwołuje się do linii i deseni typowo industrialnych. Tak powstają unikalne kolekcje, która od kilku lat znaleźć można w butikach różnych krajów i kontynentów.

A teraz - również w Polsce. W wybranych butikach dostępne będą zarówno flagowe projekty marki, czyli buty Möbius z ich stylowo wygiętą, koturnową podeszwą, jak i najnowszy efekt zautomatyzowanej rewolucji designu - pantofle Lo Res. Technika ich wykonania zakłada skanowanie obiektu w trójwymiarowy model komputerowy, a następnie przetwarzanie go w różnych rozdzielczościach. Efektem tych zabiegów są buty nie tylko stylowe, lecz także wygodne i unikalnie podkreślające linię nóg.

Inne

Kolekcja wiosna-lato United Nude nawiązuje silnie do nurtu futurystycznego w modzie, eksponując geometryczne kształty i fasetowe desenie. Bardziej zachowawcze propozycje z kolekcji wyglądają także świetnie połączone z luźniejszymi sportowymi ubraniami na co dzień.

Obuwie marki United Nude można znaleźć w wybranych butikach w całym kraju, jak również w oddzielnych punktach sygnowanych logo Unresistable Shoes. Wszystkie modele obuwia oraz lista sklepów na terytorium Polski będą w najbliższym czasie dostępne na stronie internetowej www.un-polska.pl.