Default
Reklama

Może pozornie w porównaniu z innymi obowiązkami pierwszej damy to banał. Praktycznie jednak - wielkie wyzwanie. Jednym z wyzwań stojących przed pierwszą damą jest odpowiedni dobór kreacji uwzględniający wymogi stylu, etykiety i obowiązujących trendów.

Jak pokazuje doświadczenie, stroje małżonek prezydentów i premierów są skrzętnie oceniane i szeroko komentowane. Sukces oznacza duże wsparcie dla męża, porażka - niepochlebne opinie, żarty, a nawet - ośmieszenie urzędu. Żeby wspomnieć chociażby „sexy pink”, czyli sukienkę małżonki premiera Millera…

DOBRE POCZĄTKI, MOŻE BYĆ LEPIEJ

Jak z takim wyzwaniem poradzi sobie Anna Komorowska? Małżonka przyszłego prezydenta nie miała wiele czasu na opanowanie obowiązujących trendów i etykiety. Jej początki w nowej, wyeksponowanej medialnie roli żony kandydata nie zawsze były udane.

Jak będzie teraz?

Default

Koroniewska o mały włos nie straciła roli!Styl nowej Pierwszej Damy ocenia znany stylista Tomasz Jacyków.

„Granatowy kostium, który Anna Komorowska miała w sztabie wyborczym tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników, był bardzo dobry na początek” - ocenia stylista.

”Zawsze jednak można coś poprawić” - dodaje. I wylicza podstawowe zasady ubioru obowiązujące prezydencką małżonkę.

Default

Koroniewska o mały włos nie straciła roli!PROSTE FORMY, STONOWANE KROJE: CO NOSIĆ WINNA PREZYDENTOWA?

„Pierwsza dama nie może wybierać zbyt jaskrawych kolorów ani krojów. Powinna stawiać na proste formy i dobre tkaniny” - zdradza Jacyków. Oprócz etykiety warto jego zdaniem doborem stroju zadbać o walory czysto estetyczne. „Pani Komorowska nie ma rozmiaru 36, więc w klasycznych ubraniach zdecydowanie będzie jej najlepiej” - doradza stylista.

Wszystko wskazuje więc na to, że Anna Komorowska ma szanse bardzo dobrze spisać się w roli żony polskiego prezydenta. Przynajmniej pod względem modowym.

Default

Koroniewska o mały włos nie straciła roli!Jacyków chwali nową fryzurę Komoroskiej. "Ma świetną, nowoczesną a jednocześnie dopasowaną do dojrzałego wieku fryzurę, w której wygląda godnie. Włosy są ułożone naturalnie, są bardzo dobrze obcięte" - przyznaje stylista. Dodaje, że pani Anna powinna unikać fryzur na tzw. bombkę. "Włosy odciągnięte od skóry, układane jak na puszkę coca-coli wyglądają bardzo sztucznie i postarzają" - mówi specjalista.

PIERWSZA DAMA IDEALNIE UBRANA

Anna Komorowska ma duże szanse na sukces. Tym niemniej nie ma łatwego zadania. Jej poprzedniczki wysoko postawiły poprzeczkę. Która z prezydentowych najlepiej sprostała wyzwaniu w postaci odpowiedniego stroju?

Default

Koroniewska o mały włos nie straciła roli!Pamiętamy olśniewającą i elegancką Jolantę Kwaśniewską, która została arbiterką stylu. Ale zdaniem Jacykowa to nie ona była najbardziej stylową prezydentową.

„Idealnie ubraną pierwszą damą była Maria Kaczyńska” - twierdzi Jacyków.

Pozostaje życzyć Annie Komorowskiej, by wypadła przynajmniej równie dobrze!

Koroniewska o mały włos nie straciła roli!