Żółty plus zielony górą

Obecnie najbardziej topowe połączenie to wściekle żółty z jaskrawo-trawiastym zielonym.

Najpierw na takie zestawienie zdecydowała się Drew Barrymore podczas promocji kosmetyków Cover Girl w Nowym Jorku.

Do jaskrawożółtej rozszerzanej sukieneczki od Caroliny Herrery dobrała intensywnie zielone, lekko połyskujące szpilki Louboutina z czerwoną podeszwą. Efekt był oryginalny i bardzo gustowny.
Energia młodej mężatki

Potem podobna kolorystyka spodobała się Evie Longorii. Szykując kreację na powitalne przyjęcie Beckhamów w Ameryce gwiazda "Gotowych na wszystko" wybrała suknię koktajlową w kształcie tulipana zaprojektowaną przez Gustavo Cadile.

Żeby jednak nie zamienić się w prawdziwą Calineczkę jaskrawy żółty złamała równie żywą zielenią szpilek od Richarda Shaha.


Dzięki temu powstało bardzo energetyczne połączenie, któremu jeszcze więcej blasku dodały diamentowe kolczyki i zegarek. Widać, że Eva jest szczęśliwa i świeżo zawarte małżeństwo wyrażnie jej służy…
Czerwień plus fiolet

Obecna na tej samej imprezie Katie Holmes też postawiła na kontrasty. Do czerwonej vintage’owej sukni wybrała fioletowe pantofelki z odkrytym palcem od Louboutina. Pomysłowo i z klasą.


I nawet Tomowi nie przeszkadzało, że dzięki platformom i wysokim obcasom młoda żona przewyższała go o ponad pół głowy.Unikaj pasteli

Przy kolorowych zestawieniach obowiązuje jedna zasada - można łączyć tylko intesywne barwy. Jeśli masz wściekle żółtą lub różową sukienkę, będą pasowały do niej buty w intensywnym zieleniach, fioletach lub ultramarynie.

Nigdy nie łącz jednak żywych kolorów z pastelami - wtedy zamiast robić piorunujące wrażenie (jak Longoria) można zostać posadzoną o zwykły brak gustu.

Galeria kolorowych butów

1. Krwistoczerowe lakierki z kokardką, Venezia, 399 zł

2. Bordowe szpilki z odkrytym palcem, Dolce & Gabbana, ok. 1500 zł

3. Cytrynowo żółte szpilki, Aldo, 299 zł

4. Lakierowane sandałki, Louis Vuitton, wzór

5. Zielone pantofelki ze skóry pytona, Dior, wzór

6. Ultramarymowe pantofle na koturnie, Aldo, 299 zł

7. Ceglaste pantofelki, Bata, 179 zł

8. Różowe szpilki, H&M, ok. 200 zł

9. Czerowne pantofle na wysokim słupku, Madness, 439 zł

10. Beżowe pamtofle z jaskrawymi paseczkami: różowym, żółtym i czerwonym, Madness, 275 zł