Mediolan
Ewa Szabatin i Stefan Tarrazino

La dolce vita! Mediolan… radość życia i zakupy w luksusowych butikach Gucci, Prada, Versace, Armani, Dolce & Gabbana. Podczas Milan Fashion Week projektanci pokazują najbardziej wyczekiwane kolekcje mody na świecie, fashionlovers robią zakupy w luksusowych butikach dzielnicy Qudrilatero - "złotym kwadracie" ulic Montenapoleone, Via della Spiga, Corco Venezia i Via Sant Andrea. Na sklepowych wystawach przepych niczym teatralne dekoracje. Boski styl glamour!






Reklama

Moskwa
Kinga Jurecka i Marek Fiksa

Futro i złoto… to już było! Teraz jest Fashion Week in Moscow i ubrania z metką Chanel, Versace i Louis Vuitton. Shopping wzdłuż ulic Kuznetskiy Most, Kutuzowsky prospekt, Tverskaya. Jest też świątynia komercji. Luxury Village, na przedmieściach Moskwy, z butikami Gucci, Prada, Bottega Veneta, Dolce& Gabbana, Bulgari i Giorgio Armani.

Błyszczący szyk z ekstrawagancką nutą zapewnia rodzimy projektant Valentin Yudashkin, a modą vintage zajęła się Ita Zima. I w końcu młoda gwiazda świata mody Tatiana Katinowa, która dała się poznać podczas ostatniego pokazu londyńskiej Saint martins.




Nowy Jork
Anna Leśniak i Marcin Olszewski

Kosmopolitycznie i ekskluzywnie! Oscar de la Renta, Tom Ford, Marc Jacobs, Donna Karan, Ralph Lauren, Vera Wang... to najpopularniejsze i najznamienitsze marki, rozpoznawalne po obydwu stronach Atlantyku.

Wzdłuż legendarnych nowojorskiej Madison i Fifth Avenue oraz w luksusowych domach towarowych Barneys oraz Bergdorf Goodman i Saks rezyduje moda europejska. U Chanel czy Kleina można minąć się z hollywoodzką śmietanką i Pat Field, stylistką popularną dzięki serialowi "Seks w wielkim mieście”. Świeży, nowatorski nurt mody przenosi się na południe od rzeki Hudson. Na Soho mieszczą się galerie i klimatyczne sklepiki awangardowych twórców. Warto zajrzeć do butików Bagutta Life albo Kirna Zabite.




Paryż
Aneta Piotrowska i Robert Kochanek

Pret-a-porter! Francuscy dyktatorzy mody rozgościli się przy Avenue Montaigne niedaleko Champs-Elysées i przy rue du Faubourg Saint-Honor w pobliżu pałacu prezydenckiego. Szyk, styl i smak arystokratycznego świata "krawców" Cardin, Dior, Chanel, Yves Saint Laurent, i Christian Lacroix. Zakupy nad Sekwaną tylko w szpilkach i żakiecie. Obowiązuje kod elegancji! Lekcji paryskiego stylu udziela La Mode Le Club - www.lamode-leclub.com. W programie fryzjer, wizażysta, zakupy w słynnych butikach, atelier designerów i markowych outletach. Na zakończenie lampka szampana i puste konto. Po prostu Fashion day w Paryżu!


Reklama



Tokio
Edyta Herbuś i Tomasz Barański


Moda dwudziestolatków! Shinjuku i Harajuku - granice terytorialne metropolii, ale także granice dobrego smaku i wyczucia estetycznego. Shinjuku - zdominowana przez konsumpcyjną młodzież gotową wydać każde kieszonkowe w lśniących pasażach handlowych. Harajuku - to kopalnia sklepów w stylu vintage. Synonimem designu na światowym poziomie jest ulica Omotesando często porównywana z paryskim Champs-Elyseacute;es, za nią plasuje się galeria Wako oraz domy handlowe Mitsukoshi i Matsuzakaya Department Store. W Tokio mieści się jedna z najlepszych szkół mody na świecie - Bunka Fashion College To tu uczyły się takie sławy, jak Kenzo Takada, Yohji Yamamoto, Atsuro Tayama czy Keita Maruyama.



Warszawa
Magdalena Soszyńska i Rafał Maserak


Interesująca architektura, pyszne cafe latte i odrobina luksusu, czyli zakupy w Warszawie! Do wyboru centra handlowe Promenada z salonem polskich projektantów YPDF i Złote Tarasy przy Dworcu Centralnym i ekskluzywne butiki przy Placu Trzech Krzyży. Są tu Escada, Deni Cler, Max Mara, Boss, Furla czy Ermenegildo Zegna i Burberry, butiki Lilla Moda, Marc Cain. Stad już tylko krok na ulicę Mokotowską, gdzie wśród uroczych galerii wnętrzarskich znajdziemy butiki Flash z włoską marką Krizia, Sakamp;But - stylowe kolekcje Marca Jacobsa, Chloe, Roberto Cavalli, czy niemiecką markę Schumacher. ABC polskiej mody to również projektanci. Atelier Paprockiego amp; Brzozowskiego, Agnieszki Maciejak, Gosi Baczyńskiej, Natalii Jaroszewskiej, Dawida Wolińskiego, Tomasza Ossolińskiego czy Macieja Zienia na stałe wpisały się w stołeczny krajobraz.



Londyn
Kamila Kajak i Łukasz Czarnecki

Wszystko z najwyższej półki! Ulubieni brytyjscy projektanci, olśniewające domy towarowe, czarujące butiki, od Chelsea, East Endu, przez Notting Hill i Primrose Hill, aż po West End. Wybór porażający... ! 10 najlepszych miejsc to: Dover Street Market, 17-18 „naznaczone" przez sławnego designera Gilesa Deacona, The Shop at Bluebird, 350 King's Road - oaza młodych projektantów, 59 Broadwick Street, - galeria założona przez japońską projektantkę Michiko Koshino, skupiającą alernatywnych twórców; BROWNS, 23-27 South Molton Street - właścicielka Joan Browns słynie z talentu do odkrywania gwiazd (wskazała m.in. na Johna Galliano i Alexandra McQueena); Liberty, Regent Street - najbardziej niesamowity dom towarowy Londynu, własna ekskluzywna marka liberty of london, plus ABC brytyjskiego designu; Rellik, 8 Golborne Road, słynie z niesamowitej kolekcji ciuchów w stylu vintage, tworzonych pieczołowicie przez Stephena Philipsa.