Specjalne wydanie "V Magazine" ukaże się już we wrześniu – znajdzie się w nim dodatek z fotografiami Paula Rowlanda zainspirowanego pracami Joela-Petera Witkina. Zdjęcia Witkina to czysta dokumentacja dziwów natury i jej wybryków. Jego fotografie oscylują wokół tematyki śmierci, zgonu, rozczłonkowanych ciał i fizycznych deformacji.

CZARNA MAGIA

Mając takie inspiracje, nie dziwota, że Rowland dołożył do tego jeszcze wątki pogańskie, mistyczne i wampiryczne. Przedstawione przez niego 19 dziewczyn to jakby współczesne czarownice, kuszące swoją urodą dziś tak bardzo, jak kiedyś swoją magią działały wiedźmy. To modelki rządzą dziś naszą wyobraźnią i dyktują kanony urody – dlatego mistyka sprowadza się dziś do czegoś innego niż kiedyś.

O ile niektóre z dziewcząt są przyozdobione świeżo ściętymi kwiatami, o tyle trudno jednak uznać za kobiece portrety z kawałkami wątróbki na szyi, z połaciami mięsa na biuście czy z wyrwanym z oczodołu okiem w uchu. Natasa Vojnovic ma nawet naszyjnik z kurzych obciętych łap okręcony wokół szyi.

Specyficzne, ale ciekawe poczucie piękna – istnieje pewna obawa, że Rowland poszedł już ze swoimi zainteresowaniami w taką stronę, że teraz będzie musiał chyba założyć własne pismo…

A do sesji dla Paula pozowały: Alana Zimmer, Alla Kostromichova, Behati Prinsloo, Christina Kruse, Daiane Conterato, Darya Kurovska, Georgina Stojiljkovic, Hanne Gaby Odiele, Hannelore Knuts, Iris Strubegger, Isabeli Fontana, Meghan Collison, Mina Cvetkovic, Natasa Vojnovic, Ranya Mordanova, Rose Cordero, Suvi Koponen, Valentina Zeliaeva i Yulia Kharlapanova.

____________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Dojrzała kobieta o ciele nastolatki
>>> Ta gwiazda brzydko pachnie i nikt jej nie lubi
>>> Gwiazda wymodliła sobie duży biust