Inne
Reklama

Kupując okulary, nie kieruj się tylko ich urodą. Najważniejszą częścią tego modnego akcesorium są szkła. Ważne, żeby miały specjalne filtry. Inaczej nie spełniają swojej roli. Niejedna z nas chciałaby pewnie mieć inne okulary na każdą okazję, jednak lepiej zainwestować w porządne szkła u optyka, wybrać w miarę ponadczasowy kształt - lub taki, który jest modny od tego roku, bo moda na niego potrwa jeszcze kilka lat - i mieć naprawdę porządną i zbawienną dla oczu rzecz.
Może zainspirują cię propozycje projektantów światowej sławy?

Okulary na wiosnę i lato 2009 są duże i kolorowe - by nikt ich nie przeoczył! Projektanci zaproponowali zatem czerwienie, żółcie i oprawki wielobarwne, koniecznie w rozmiarze XXL.

Inne

Firma Carrera proponuje okulary a la lata 80. Cienkie oprawki w intensywnym kolorze gwarantują, że nie przejdziesz niezauważona! Warto zwrócić uwagę na ciekawy detal między szkłami. Kosztują 122 euro.

Inne

W zeszłym roku o łask wróciły kultowe już okulary Ray-Ban. Nosili takie np. Blues Brothers, a teraz model Warefarer ląduje na nosach prawdziwych modniś. Ta wersja jest bardzo ekskluzywna - góra jest ozdobiona zmatowionym złotym paskiem. Mogą być twoje za ok. 175 euro.

Inne

Zupełnie inną propozycję ma dla nas Emilio Pucci. Kusi nas barwną i wesołą oprawką w stylu lat 50. i 60. Ten kobiecy dodatek można kupić także w wersji jednolitej, na przykład turkusowej. Taki szyk w stylu retro doskonale sprawdzi się do każdej letniej kreacji - i w dyskretnej elegancji, i szalonych zabawach modą.Kosztują ok. 300 euro.

Inne

Niezawodny Jimmy Choo nie uznaje żadnych granic. Dlatego jego letnia propozycja jest nie tylko barwna, ale i ciekawa w kształcie. Nieregularna linia oprawek jest jednak wymagająca - nie lubi mocnych dodatków. Autor projektu wycenił swoje okulary na 250 euro (net-a-porter.com).

Inne

Jeden z ulubionych projektantów Victorii Beckham, Marc Jacobs, proponuje okulary o delikatnych oprawkach w ultramodnym rozmiarze. Niezbyt przyciemniane szkła predestynują te cacka raczej jako dodatek do kreacji na imprezę niż na plażę. Koszt: ok. 230 euro.

Christian Dior w swojej kolekcji umieścił nowoczesny i bardziej kobiecy odpowiednik lennonek. Jego propozycja na pewno spotka się z uznaniem u kobiet ceniących stonowaną elegancję ze szczyptą ekstrawagancji. Ich cena to 996 zł w sklepie www.optica.pl.