Inne
Reklama

Matka zabierała ze sobą kilkuletniego Manola na pokazy mody do Paryża. Chłopiec nasiąkał atmosferą haute couture. Przez trzy lata uczył się w artystycznej szkole w Paryżu. Jednak jego kariera nie zaczęła się od krawiectwa, początkowo był autorem felietonów.

MANOLO W KOLEBCE MODY

W 1971 przeprowadził się do Nowego Jorku. Ponieważ wcześniej pisywał dla włoskiego "Vogue'a", szukając pracy, udał się właśnie do redakcji tego poczytnego periodyku. Zabrał ze sobą swoje szkice. Na rozmowie kwalifikacyjnej uwagę zwróciły przede wszystkim rysunki butów. Ówczesna redaktor naczelna Diana Vreeland stwierdziła, że Manolo musi zająć się projektowaniem obuwia dla kobiet. Blahnik nie dał się długo prosić.

Pierwsza kolekcja poniosła sromotną porażkę. Buty, choć piękne, miały bardzo niestabilne obcasy - kobiety po prostu przewracały się. Szewc nie popełnił drugi raz tego samego błędu i od tamtej pory bardzo dba, by szpilki były dobrze wyprofilowane. Dlatego gwiazdy noszące 10-centymetrowe obcasy mówią, że buty od Manola są najwygodniejsze na świecie.

Sławę marce przyniosła bez wątpienia bohaterka serialu "Seks w wielkim mieście" Carrie Bradshaw. Każda z nas zna jej stosunek do tych butów. Ale czy wiemy w ogóle, co oferuje czesko-hiszpański szewc?

p

Inne

Buty od Blahnika przede wszystkim kojarzą się z niebotycznymi szpilkami. Modne w tym sezonie gladiatorki projektant czyni bardziej kobiecymi: paseczki są cieńsze, ale wcale nie lekkie i delikatne, bo nabijane sporymi ćwiekami. Bardzo ciekawie rozwiązano zapięcie wokół kostki - pasek nie jest przymocowany po bokach, a z tyłu. Dbałość o szczegół jest widoczna w detalu zdobiącym wkładkę. Choć podczas chodzenia raczej jej nie widać, świadczy o szacunku do klientki i harmonii pieniędzy, którą zapłaciła za te butki. Cena: 895 dolarów.

W TYM SEZONIE NA OPAK

Inne

Kolejnym trendem 2009 jest lekkie zaburzenie proporcji sandałów. Dotychczas to góra była zwiewna i delikatna, a dół - czyli okolice palców - bardziej masywny, czyli na opak. Takiego modelu nie mogło zabraknąć u Manola. Jego propozycja występuje w brudnym różu, czerni i bieli. Ciekawie rozwiązano zapięcie - po prostu go nie ma! Zamiast tego jest szeroka guma. I wygodnie, i modnie. Cena: 745 dolarów.

Inne

Podobnie rozwiązano ten model, z tym że na pewno nie można nazwać go subtelnym! Tu proporcje są jeszcze bardziej zaburzone. Zwierzęcy wzór jest bardzo modny, a w połączeniu z trendową formą mamy modowe cacko. Punkowego charakteru dodają klamerki, duże i widoczne. Góra buta przypomina raczej gorset niż cholewkę. Cena: po przecenie 569 dolarów.

Manolo gustuje w butach kobiecych, dlatego w jego projektach często pojawiają się marszczenia, kokardki i żakardy. Fioletowe pantofelki na niezbyt wysokim obcasie wykonano z szyfonu. Tył ozdobiono małym otworkiem w kształcie łezki oraz niewinną kokardką. Cena: po przecenie 469 dolarów.

____________________________________________
NIE PRZEGAP:


Reklama

>>> Manolo Blahnik kocha Carrie Bradshw
>>> Jest Bata na lato
>>> Zakombinuj z kombinezonem