Wszystkie ważne dla świata mody metropolie mają swoje szkoły mody, że wymienimy tylko Central St. Martins College w Londynie. Warszawa, choć na centrum świata mody nie wygląda, stara się jak może.

Reklama

Niedawno otwarta polsko-włoska szkoła VIAMODA ma kształcić profesjonalistów branży modowej w dziedzinach kreacji i projektowania, marketingu, komunikacji, koordynacji produktu i kolekcji, visual merchandisingu i managementu mody.

PO CO KOMU SZKOŁA MODY?

Głównym założeniem szkoły jest przybliżenie Polsce włoskiej wysokiej kultury i jakości designu oraz biznesu mody. VIAMODA realizowana jest na wzór i w ścisłej partnerskiej współpracy z jedną z najlepszych szkół mody na świecie, Polimoda International Institute of Fashion Design & Marketing. Polimoda z siedzibą we Florencji, uznawana jest za wiodącą szkołę mody we Włoszech.

Miejsce dla siebie w nowej szkole znajdą wszyscy pasjonaci mody, zarówno studenci, absolwenci szkół wyższych, jak i już pracujące w zawodzie osoby, chcące pogłębić wiedzę i podnieść swoje kwalifikacje.

Szkoła chce wychować profesjonalistów o randze międzynarodowej, dlatego umożliwia swoim studentom praktyki i staże za granicą. Studenci będą mogli odbyć staż we włoskich firmach, takich jak: Gruppo la Perla, Gucio Gucci, la Rinascente, Lanificio Fratelli Cerruti, Patrizia Pepe czy Salvatore Ferragamo. Absolwenci również mają możliwość odbycia stażu w firmach partnerskich na terenie całej Polski, do których należą m.in. Simple, Deni Cler, Caterina, Gino Rossi, Da Vinci czy magazyn Elle.

Wśród wykładowców szkoły znaleźli się m.in.: Ewa Braun (historia mody współczesnej), Monika Jaruzelska (moda i media, podstawy stylizacji mody), Roberto Badiani/Polimoda (strategie zarządzania mody, materiałoznawstwo), Carla Tucci/Polimoda (visual merchandising, fashion retail).

Więcej informacji znajdziesz na tej stronie internetowej