Buty pierwotnie były zaprojektowane w 1994 roku. Wtedy Manolo Blahnik przechodził przez barokowy okres swojej twórczości i zapragnął nagle zrobić coś minimalistycznego dla odmiany. Zainspirował się dziecięcymi trzewikami z okrągłymi noskami, zapinanymi na podbiciu stopy.

Reklama

CAMPARI DLA KAŻDEJ ELEGANTKI

Zmienił tylko czubek buta, dodał obcas i lżejszą formę, tak że powstały zgrabne, lakierowane, czarne trzewiki o nazwie "Campari". Buty były do kupienia tylko w 1994 roku, komu się udało, był do niedawna nielicznym szczęśliwcem.

Pantofle zrobiły bowiem niesamowitą karierę, czy to ze względu na swoją niedostępność, czy to z powodu znanych fanek tego modelu - nie wiadomo.

Ten wzór uwielbia bowiem od dawna Kate Moss. Do wielbicielek należy także Sarah Jessica Parker, która zrobiła więcej niż ktokolwiek inny dla popularyzacji tej marki obuwia.

W serialu "Seks w wielkim mieście", jej postać, Carrie Bradshaw niemal w każdym odcinku mówi o "manolach", nosi je, czy na nie oszczędza. W czwartej serii, gdy Carrie odwiedza przepastną garderobę "Vogue’a", dopada na półce właśnie ten słynny model, o którym mówi, że do tej pory były dla niej tylko "miejską legendą" i nie wiedziała, czy to cudo istnieje gdzieś naprawdę.MANOLO UWIELBIA CARRIE

Teraz, ze względu na fanki serialu, słynny projektant butów ponownie wypuszcza na rynek legendarne szpilki. Najbliżej dostaniemy je w londyńskim sklepie Blahnika za jedyne 400 funtów.

A co do swojej fascynacji postacią pani Parker i jej serialowej Carrie, mistrz Manolo mówi: "Uwielbiam ją. Postać, którą zagrała zrobiła tyle dla mojej kariery – nie mogę patrzeć na nie obie inaczej jak na muzy". Ciekawe czy Sarah Jessica Parker dostanie swoje "Campari" z dostawą do domu, bez rachunku oczywiście…