Jej życie i kariera zawsze się splatały. Można powiedzieć, że nikt nigdy nie zafundował fanom takiej porcji wrażeń - jeśli chodzi o zmiany stylu - jak pani Ciccione. Sprawdź, po jakich kamieniach milowych Jej Królewska Mość doszła do 2009 roku.

Reklama

Rok 1985 - Madonna została okrzyknięta wówczas królową kiczu lat osiemdziesiątych. Jako młoda dziewczyna miała na sobie wszystkie kolory tęczy, ostry makijaż, a na głowie wytapirowane włosy. To właśnie ten niepowtarzalny styl najchętniej naśladowały nastolatki dwie dekady temu.

Rok 1987 - ten image to wizytówka Madonny. Prowokująca bielizna, czerwona szminka i charakterystyczna blond fryzura. Kiedy wspominamy przełom lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, przed oczami od razu widzimy ten właśnie wizerunek gwiazdy.

Rok 1990 - spiczasty stanik zaprojektowany przez Jeana Paula Gaultiera przeszedł do historii mody. To właśnie ten strój na długie lata stał się najbardziej rozpoznawalną kreacją piosenkarki. Doczekał się wielu kopii, ale jak to w życiu bywa - najlepszy jest oryginał.

Rok 1996 - Całkowita zmiana! Madonna zrezygnowała z ekstrawaganckiej bielizny i golizny. Tym razem wybrała prostotę i elegancję w stroju i fryzurze. Ten wizerunek inspirowany jest udziałem gwiazdy w musicalu "Evita". Rola Evity Peron nauczyła królową popu, jak stać się także królową elegancji.

Rok 1998 - W drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych o Madonnie nie było już tak głośno, jak w czasach megahitów "Like A Prayer", czy "Vogue", ale do czasu. Gwiazda wiedziała, jak przypomnieć o sobie światu. Powróciła ze świetną płytą "Ray Of Light" i zupełnie nowym wizerunkiem -stała się długowłosą brunetką inspirującą się sztuką Dalekiego Wschodu.

Rok 2004 - W nowym tysiącleciu gwiazda położyła nacisk na prezentowanie swojego ciała, utrzymanego w doskonałej formie. Znów zaczęła wybierać skąpe kreacje, coraz częściej też pokazuje, jak znakomita jest jej kondycja fizyczna. Fani byli zachwyceni, a przeciwnicy wyśmiewali - ale przecież dokładnie o to chodziło!

Rok 2009 - Za Madonną - która w tzw. międzyczasie rozwiodła się z mężem, Guy'em Ritchie i związała z latynoskim modelem Jesusem Luzem - wciąż snują się tłumy paparazzi. Dlatego w prasie pojawiają się jej zdjęcia w stroju sportowym, bez makijażu i specjalnej stylizacji. Być może gwiazda posuwa się zbyt daleko z odmładzaniem samej siebie, jednak trzeba jej przyznać, że pomimo jej 51 lat, wciąż wygląda doskonale.Co będzie w roku 2019? Na pewno nowa płyta i nowy image artystki. Nie możemy się doczekać.