W sklepach dostaniesz mnóstwo par słodkich baletek. Kosztują naprawdę grosze, dlatego kupujesz kilka, kilkanaście par. Omijasz łukiem sklepy, w których te butki kosztują więcej niż 150 zł, wychodząc z założenia, że i tak ponosisz je sezon. I później z niesmakiem oglądasz się w lustrze, bo zupełnie płaskie buty prawie bez podeszew wcale nie wyglądają atrakcyjnie.

DLA KOGO TE PŁASZCZAKI?

Superpłaskie buty prezentują się dobrze tylko na stopach o wysokim podbiciu i u osób o długich i szczupłych nogach. Mogą sobie na nie pozwolić głównie nastolatki. Jeżeli więc 19. urodziny masz dawno za sobą, zrezygnuj z butów za 34,99 zł, bo ta kwota - choć niewielka - to pieniądze wyrzucone w błoto. Nie tylko nie będą wyglądały tak, jak sądziłaś, ale jeszcze mogą ci zaszkodzić. Brak podparcia dla pięt powoduje, że idąc, uderzasz całym ciężarem o podłoże. Brak amortyzacji sprawia, że cierpią twoje kolana i stawy biodrowe, a także kręgosłup.

TRIK 1

Porządnie wykonane balerinki mają ukryty obcas. Choć z boku i od spodu tego nie widać, podeszwa pod piętą jest nieco grubsza niż pod śródstopiem i palcami. Dzięki temu podbicie wydaje się wyższe i stopa nie wygląda jak - za przeproszeniem - kacza płetwa. Dodatkowo takie minimalne podniesienie już poprawia proporcje nogi.

TRIK 2

By w płaskim obuwiu uzyskać wrażenie dłuższych nóg, unikaj baletek płytko wciętych. Szukaj raczej tych, kórych wycięcie sięga niemal palców. Dzięki temu optycznie wysmuklisz kończyny. Nie trzeba chyba wspominać, że jeśli twoje łydki nie należą do najszczuplejszych, powinnaś zrezygnować z noszenia bardzo kolorowych, wzorzystych rajstop do płaskiego obuwia?

TRIK 3

Zagraj kolorem. Czarne buty, które dobierzesz kontrastowo do jasnych rajstop, przetną optycznie nogę, a tym samym skrócą ją. Dlatego bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup butów nude, czyli beżowych. Dobrze sprawdza się również dobieranie pończoch i butów w identycznym kolorze.

TRIK 4

Wszelkie pomponiki, kokardki, kwiatki i puszki niepotrzbnie zwracają uwagę na obuwie. Tym samym przyciągają wzrok do twoich nóg i łatwiej wypatrzeć wszelkie niedoskonałości.

Skracająco działają także wszelkie paseczki, szczególnie takie wokół kostki. Dlatego jeżeli chesz nosić nbaletki, ale martwią cię mankamenty, zafunduj sobie coś bardzo prostego.

ZOBACZ TAKŻE:

>>> Sandały do kostek - hit tego lata
>>> Okulary w rozmiarze XXL wciąż na topie