Inne
Reklama
Inne

Bez torebki ani rusz! Modne kilka lat temu mikrosakiewki na szczęście odeszły w niepamięć, gdy w sklepach pojawiły się przepastne wory, do których można zmieścić praktycznie wszystko: litrowy karton soku, notes słusznego rozmiaru, kosmetyczkę, sweter (gdyby było zimo), parasolkę i płaskie baletki na zmianę (bo buty są nowe i mogą obetrzeć).

Wielbicielki torbiszcz z przyjemnością usłyszą więc, że ten fason nadal święci triumfy. Jednak w sezonie 2009 projektanci lansują... łaty. Im więcej i im bardziej kolorowe - tym lepiej Patchworkowa torba jest wesoła, pasuje do wielu rzeczy, a dodatkowo gdy się poplami lub przetrze, można ją łatwo naprawić samodzielnie.

Dla fanek stonowanej elegancji przygotowano w tym sezonie torby o srebrnej poświacie. W grę wchodzi nie tylko srebro postarzane, matowione i zczerniałe, ale także czyste jak łza.

Fason nie jest tak ważny jak rozmiar, dlatego modne są nie tylko torby do ręki, ale także na ramię i tzw. listonoszki, czyli z długim uchem, do przełożęnia przez klatkę piersiową.

Wybór odpowiedniej torby to poważna sprawa. W końcu to dopełnienie stroju. Pamiętaj jednak, by kupująć nową torbę, kierować się kilkoma prostymi zasadami:  • nie kupuj kolejnej czarnej torby o spokojnym fasonie! Szkoda pieniędzy na to, co już masz w szafie. Zdecyduj się na coś w ciekawym kolorze, niekoniecznie odjazdowym. Nie zapominaj o istnieniu brązów, beżu, ciemnego fioletu...
  • obejrzyj się w lustrze z torbą w ręku i na ramieniu. Jeżeli jesteś drobna, nie biegnij od razu do największego worka, jaki wypatrzysz w sklepie. Kluczem do fajnego wyglądu jest proporcjonalność, jeśli torba cię przytłoczy wielkością, będziesz wyglądała jak krasnoludek jadący na wakacje.
  • zastanów się, co będziesz nosić w twojej nowej torbie. Czy to będą papierzyska z biura? Poszukaj torby z przegródkami - inaczej wszystko będzie po wyjęciu w opłakanym stanie.
  • jeżeli zamierzasz kupić torbę w fajnym wesołym kolorze, przeanalizuj, do czego będzie ci pasowała. No, chyba że naprawdę oszalałaś na jej punkcie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>>> Trencz jest trendy
>>> W czym do lata będziesz szła
>>> Modne fryzury według Leszka Czajki