Styl chłopczycy jest trendy. Promują go brytyjskie prezenterki telewizyjne Alexa Chung i Fearne Cotton oraz modelka Agyness Deyn. Jednak główną ambasadorką chłopięcego stylu jest Samatha Ronson, dziewczyna Lindsay Lohan. Czy to dopiero początki? Czy chłopięcy trend na dobre zawładnie naszymi szafami?

Reklama

Oliver Sweeney, właściciel sieci butików twierdzi, że kobiety coraz częściej gustują w obuwiu i odzieży przeznaczonej dla mężczyzn. Zauważył on, że w ostatnim czasie bardzo wzrosła liczba kobiet kupujących męskie buty. I to nie w celu zrobienia prezentu narzeczonemu lub mężowi. Kupują je dla siebie.

Jak uzyskać modny, męski styl? Istnieją są dwie drogi. W wersji łagodnej wystarczy do klasycznej białej bluzki dodać krawat, albo do płaszcza założyć stylizowany na męski kapelusz i buty na płaskim obcasie.

W wersji radykalnej (najmodniejszej) zakładamy autentyczne ubrania przeznaczone dla mężczyzn: marynarki, koszule, buty. Co jeśli męska odzież jest za duża? Temu problemowi wyszedł naprzeciw właśnie Oliver Sweeney - obecnie w jego sklepach dostępna jest męska odzież nawet w rozmiarze 6 (polskie 34 - XXS) - sprzedaje się jak ciepłe bułeczki.

Ciekawe, kiedy męskie ubrania pasujące na filigranowe kobiety pojawią się w Polsce? Czy zobaczymy na ulicach panie w męskich półbutach i zupełnie niekobiecych garniturach? Jeśli chcesz być trendsetterką, zacznij poszukiwania odpowiedniej garderoby już dziś!