Jej marka jest oryginalna i wyrazista, nie do pomylenia z żadną inną. Projekty jej autorstwa świetnie sprzedają się w Nowym Jorku i w większości krajów Europy. Skończyła kulturoznawstwo i historię sztuki, bo rodzice nie zgodzili się na wymarzone projektowanie ubioru na SAP. Aby dorobić, prowadziła małą galerię sztuki, w której poza obrazami, sprzedawała także odzież wykonaną przez plastyków. Od 1994 roku zajmuje się modą oraz luksusowym wzornictwem przemysłowym. Podstawą są ubiory oraz akcesoria by Eva Minge. Od kilku lat tworzy wizerunek dziewcząt podczas wyborów Miss Polonia i Elite Model Look. Współpracuje ze stylistkami i gwiazdami show-biznesu, dyplomacji oraz biznesu. Przez kilka lat współtworzyła garderobę i wizerunek Jolanty Kwaśniewskiej

Reklama

Uwodzicielska czerń i zmysłowe jedwabie

Pokazy haute couture, ekskluzywny hotel Le Crillon, przepiękna muzyka i w końcu znakomite kreacje polskiej projektantki - tak można pokrótce opisać wieczór 27 stycznia tego roku, który z pewnością przejdzie do historii polskiej mody. Ewa Minge podczas tegorocznego Paris Fashion Week, jednego z najbardziej prestiżowych i spektakularnych wydarzeń w tej branży, zaprezentowa kolekcję składającą się z 28 projektów, wykonanych według ścisłych zaleceń Haute Couture. Efekt jest niesamowity i niezapomniany.

Minge w swej kolekcji wykorzystała jedwabie, tkaniny specjalnie zamawiane i tkane ręcznie w Indiach. Dominujące elementy dekoracyjne to eleganckie białe i czarne kryształy Swarovskiego oraz malowane pióra. Kolekcja nosiła nazwę „Black Obsession” i dominowała w niej czerń. Niepowtarzalne, subtelne, kobiece jak zawsze kreacje Ewy Minge zaprezentowane zostały na kilkunastu światowej klasy modelkach z najlepszych francuskich agencji. Czerń z domieszką koloru kości słoniowej z charakterystycznymi dla Ewy zdobieniami to inspiracja dla kobiet. Zresztą suknie z kolekcji Ewy Minge wzbudziły na pokazie ogólny zachwyt i pożądanie - do tego stopnia, że wielu z obecnych tam przedstawicieli celebrities od razu umówiło się na przymiarki.

Francja elegancja

Zaproszone na pokaz gwiazdy ze świata mody, mediów, biznesu wzbudzały duże medialne zainteresowanie, jednak najbardziej fotografowaną postacią podczas tegorocznego Paris Fashion Week była Ivana Trump, która pojawiła się w towarzystwie Xaviera Anthony'ego. Suknie Ewy założyły również francuskie aktorki, m.in. Anne Caillon czy Caroline Douczy oraz była top modelka - obecnie prezenterka - Elodie Boiron.

Na pokazie polskiej projektantki pojawili się również reprezentanci arystokracji i dyplomacji, którą reprezentował między innymi były szef MSZ Roland Dumas. Wśród gości byli także przedstawiciele domu mody Hermes, galerii La Fayette, właściciele showroomów oraz klientki Haute Couture - między innymi znana francuska milionerka Caroline Barclay, która zachwycona kolekcją zamówiła trzy suknie. Nie można tu nie wspomnieć również o księżniczce Burundi - Esther Kamatari, która pojawiła się w towarzystkie szefowej UNESCO.