Torebki Vuittona to zdecydowanie najbardziej prestiżowe i snobistyczne akcesoria świata. Ich ceny wahają się od kilku tysięcy do nawet dziesięciu tysięcy dolarów (zeszłoroczny model Tribute Patchwork Bag kosztował aż 40 tys. dolarów).

Torbę, walizkę lub chociażby plecaczek sygnowany logo LV musi mieć każda szanująca się gwiazda. "Vuittony" noszą Victoria Beckham, Beyonce, Scarlett Johansson, Jessica Alba, a także Doda i Hanna Smoktunowicz. Nic więc dziwnego, że wszyscy z zapartym tchem czekają na najnowsze propozycje Marca Jacobsa, projektującego dla Vuittona.

Wiosenna kolekcja Marca przeznaczona jest dla kobiet, które lubią bawić się modą i zwracać na siebie uwagę. Najważniejsze są kolory - im bardziej energetyczne i świeże, tym lepiej. Do wieczorowej, czarnej szyfonowej sukni Marc proponuje amarantowy, całkiem spory worek, sam zaś do szarego garnitury nosi kuferek ze SpongeBobem.

Teraz możemy się tylko zastanawiać, która z gwiazd pierwsza pojawi się na salonach z jednym z modeli zaprezentowanych w Paryżu.

Tiulowe kokardy i małe torebeczki

Wieczór w różach i fioletach

Żółć i zieleń na co dzień

Coś większego na zakupy

Trochę klasyki nie zaszkodzi