Inne
Reklama

Ranking powstał na podstawie głosów czytelników prestiżowego magazynu, zwanego też "biblią mody". Magazyn "Vogue" poprosił ich, by wybrali najlepiej ubraną kobietę z każdego roku ostatniej dekady. W ocenie miało więc liczyć się nie tylko piękno danej kreacji, ale też wrażenie, jakie wywarła na ciele danej słynnej piękności. Oto werdykt. Patrzcie i podziwiajcie.

2000 ROK
Równo 10 lat temu - na rozdaniu Oscarów - pewna piękność błyszczała szczególnie. Charlize Theron, uważana za jedną z najpiękniejszych kobiet świata, wystąpiła w cudnej kreacji projektu Very Wang. Szyta ze skosu suknia w ceglanym kolorze podkreśliła wspaniałą figurę i piękną cerę aktorki. Zdaniem czytelników "Vogue" był to najpiękniejszy widok na czerwonym dywanie w całym 2000 roku!


czytaj dalej...
2001 ROK
Rok później na laury zasłużyła suknia od Valentino, którą z właściwym sobie wdziękiem dumnie zaprezentowała piękna Julia Roberts. Z przodu minimalistyczny krój i elegancka czerń, z tyłu - zaskakujący, biało-szary tren. Spośród wielu pięknych kreacji to właśnie tę czytelnicy "Vogue" uznali za niezapomnianą.

czytaj dalej...
2002 ROK
Rok później tryumfowała kreacja prezentowana przez inną gwiazdę, lecz pochodząca od tego samego projektanta. Tym razem Reese Witherspoon wzbudziła największy podziw widzów swoją czarną koronkową suknią w stylu retro. Trzeba przyznać, że aktorka prezentuje się nie gorzej niż legendarne Greta Garbo i Rita Hayworth! Gdzie się tak zaprezentowała? Oczywiście - na rozdaniu Oscarów...

czytaj dalej...

2003 ROK
Na tej samej filmowej imprezie najpiękniejsza kreacja tryumfowała rok później. Kate Hudson, znana z wizerunku pogodnej dziewczyny z sąsiedztwa, tym razem pokazała bardziej romantyczną duszę. Pomogła jej w tym olśniewająca suknia w kolorze ecru od Versace. Kate wyglądała w niej jak prawdziwa księżniczka. Dziwicie się, że urzekła wszystkich?


czytaj dalej...

2004 ROK
W 2004 najpiękniejsza suknia całego roku objawiła się światu nie na wystawnej gali i czerwonym dywanie, a na ... zakupach w nowym Jorku. Za to modelką była dystyngowana Nicole Kidman. Ona promieniuje klasą zapewne nawet buszując po sklepach! Na pewno pomogła jej w tym skromna, lecz niezwykle romantyczna kreacja projektu Niny Ricci.


czytaj dalej...

2005 ROK
2005 należał do kolejnej posągowej piękności - Cate Blanchett. Aktorka olśniła wszystkich kreacją od Jeana-Paula Gaultier, w jakiej pokazała się na rozdaniu Złotych Globów. W błękitnej sukni z długim trenem i kwiatowymi aplikacjami prezentowała się niczym grecka bogini.


czytaj dalej...

2006 ROK
Następne lata to powrót do bardziej soczystych barw. Największy zachwyt w 2006 roku wzbudziła Michelle Williams w sukni od Very Wang. Okazją, jaką uświetniła, było oczywiście rozdanie Oscarów. Kreacja utrzymana w podobnym stylu co Blanchett, zwracała uwagę intensywnym odcieniem żółci. Tylko czy bladej, blondwłosej aktorce było w tej żółci do twarzy?


czytaj dalej...

2007 ROK
Następny rok również należał do blondynki i żółci, tym razem w bardziej minimalistycznym wydaniu. Suknia Niny Ricci, jaką na rozdaniu Złotych Globów zaprezentowała Reese Witherspoon, to przykład wysmakowanego minimalizmu, rekompensowanego intensywnością barwy. Reese ma widać nosa do udanych projektów - to już druga jej obecność w zestawieniu!


czytaj dalej...

2008 ROK
Rok później najpiękniejsza okazała się Hiszpanka na niemieckim festiwalu. Penelope Cruz na Berlinale olśniła wszystkich wspaniałą suknią od L'Wren Scott. Obcisła czarna suknia kokietowała niezwykłym bladoróżowym trenem. Elegancka czerń na wielu kobietach nie wygląda zbyt korzystnie, jednak egzotycznej piękności, jaką jest Penelope, ponura czerń nie szkodzi - wręcz przeciwnie!


czytaj dalej...

2009 ROK
W minionym roku najwspanialszą kreację mogliśmy podziwiać nie na czerwonym dywanie, a politycznych salonach. Największe uznanie zdobyła nowa ikona stylu, Michelle Obama, za suknię od Azzedine Alaia. Pierwsza dama USA pojawiła się w niej na szczycie NATO.