Wśród aktorskich sław zawsze są modowe "pewniaki" jak i osoby, po których kreacjach można spodziewać się najgorszego. Do pierwszej grupy z pewnością należy Penelope Cruz, Nicole Kidman, Charlize Theron, Reese Witherspoon i wiele wiele innych pań. Do drugiej nierzadko zalicza się Meryl Streep - ale ona może sobie na to pozwolić, patrząc na jej bezprecedensowe aktorskie osiągnięcia.

A jak będzie w tym roku? Która z pań nas zachwyci, a która - przerazi swoją kreacją?

Reklama

czytaj dalejSANDRA BULLOCK

"Nierówna" w dziedzinie stylizacji. Potrafi rezygnować z usług stylistów i zaliczać wpadki w doborze kreacji, fryzury lub dodatków. Znana jest z upodobania do skromnych strojów w stylu czarnych lub kwiecistych sukienek przed kolana. Na niedawnej gali dla nominowanych do Oscara zaskoczyła skrajnie skromną, szarą suknią w iście biurowym stylu. Oryginalna uroda i fantastyczna figura aktorki czasem jednak zyskują należytą oprawę w sukniach o nasyconych barwach i oryginalnym kroju. Piękna Sandra ma szansę na modowego Oscara, jeśli wybierze suknię w stylu tej ze Złotych Globów. Ametystowa suknia od Bottega Venetta zachwyciła wszystkich!

czytaj dalej
HELEN MIRREN

Helen Mirren z racji swojego wieku (64 lata) ma utrudnione zadanie. Dojrzałość zobowiązuje do bardziej stonowanych kreacji. Jednak Helen Mirren godnie współzawodniczy z młodszymi aktorkami, swoje stroje nosząc z gracją godną jej arystokratycznego pochodzenia. W 2007 roku zgarnęła nie tylko Oscara, ale i pochwały za jedną z najlepszych, kreacji na oscarowej gali! W białej sukni od Christiana Lacroix wyglądała zjawiskowo. W tym roku ma szansę powtórzyć oba sukcesy!

Reklama

czytaj dalej
CAREY MULLIGAN

"Vanity Fair" zaliczył ją do grona młodych aktorek, które wywrócą Hollywood do góry nogami. Carey okrzyknięto również "nową Audrey Hepburn", co komplementuje jej wdzięk i wyczucie stylu. Aktorka narobiła nam apetytu na więcej niedawną galą brytyjskich oscarów (BAFTA), gdzie zabłysnęła wspaniałą czarno-białą suknią od Vionnet. Kwiecista, wąska, opatrzona trenem kreacja imponuje oryginalnością i dobrze świadczy o guście młodej gwiazdy. Czekamy na Oscary!

czytaj dalej
GABOUREY SIDIBE

26-letnia Gabourey Sidibe mało dała się poznać w kwestii doboru kreacji. Krągła i ciemnoskóra aktorka, nazywana "gwiazdą wagi ciężkiej" nie jest jednak z pewnością łatwym obiektem dla stylistów. A nominacja do Oscara wymaga specjalnych starań. Jak wybrną z zadania? To jest wielka niewiadoma.

czytaj dalej
MERYL STREEP

Aktorka nie jest już młódką, a swoją energię zdaje się w pełni kierować na kreacje aktorskie, lekceważąc te modowe. Ostatnio Sharon Stone skrytykowała wygląd Streep, mówiąc, że "wygląda jak nieposłane łóżko". 60-letnia Meryl często zbiera cięgi za przyciężkawe, poważne kreacje i źle dobrane fryzury. A czarna suknia, którą miała na Złotych Globach, budzi złe przeczucia. Jej szanse na modowego Oscara nie są zbyt duże.

czytaj dalej
PENELOPE CRUZ

Jedna z największych mistrzyń doboru kreacji na wielkie gale! Pomimo niewielkiego wzrostu i filigranowej figury zawsze błyszczy i zwraca uwagę na czerwonym dywanie. Jej sekretem są majestatyczne, ale zarazem wdzięczne kreacje podkreślające egzotyczną karnację i kobiece atrybuty jej sylwetki. Zachwyca zawsze i wszędzie. Jedna z najmocniejszych kandydatek do modowego Oscara.

czytaj dalej
VERA FARMIGA

Kolejna obok Carey Mulligan aktorka, która świetnie wykorzystuje okazję do zabłyśnięcia na czerwonym dywanie. Brunetka ze smakiem wybiera swoje kreacje. Na ostatnich imprezach dwukrotnie zabłysnęła długimi białymi sukniami - od Donatelli Versace i Marchesy. W obu prezentowała się posągowo i zjawiskowo. Ciekawe, czy znów zachwyci?

czytaj dalej
MAGGIE GYLLENHAAL

Aktorka ma niestandardowy typ urody, sięga też po niestandardowe na czerwonym dywanie stylizacje. Gyllenhaal preferuje skrajnie prosty styl - raczej proste kroje, stonowane kolory, prawie zero ozdób. A taki styl na wielkich galach się nie sprawdza... Co prawda na Złotych Globach Maggie błysnęła ciekawą łososiową suknią marki RM Roland Mouret z motywem w stylu origami. Ale na Oscary to nadal zbyt mało...

czytaj dalej
ANNA KENDRICK

Bez wątpienia młoda gwiazda ma wyczucie do doboru kreacji o wyjątkowo ciekawym i oryginalnym kroju. Niestety, miewa zbytnią słabość do odcieni źle współgrających z jej bladą karnacją - np. bladego beżu czy mięty. Tak było na jednej z poprzedzających Oscary imprez, gdzie jej suknia prawie zlała się ze skórą. Radzimy żywsze barwy! Wtedy Kendrick może śmiało walczyć o modowego Oscara.

czytaj dalej
MO'NIQUE

Ta komediowa aktorka imponuje wyjątkowo krągłymi kształtami, co znacznie ogranicza repertuar stylizacji prezentujących ją w korzystnym świetle. Sama Mo'nique nie ma na dodatek głowy do szczegółów. Na ostatnim rozdaniu Złotych Globów wystąpiła w strojnej złotej sukni, która niestety wbijała się w jej pulchne ciało. Na dodatek podniesiony rąbek sukni ukazał nieogolone, mocno owłosione nogi! Z takim brakiem dbałości o detale nie może nawet marzyć o modowym Oscarze.