Dawniej w celu uzyskania modnego i pożądanego kolorytu skóry biegło się po róż, samoopalacz i kremy brązujące. Teraz biegniemy po biały puder lub podkład. Zdrowy wygląd skóry muśniętej słońcem jest passé. Zastąpił go całkiem nowy kanon urody. Być modnym znaczy być bladym a nawet: trupiobladym. Tak, jak wampiry ze “Zmierzchu”. W przeciągu ostatniego miesiąca, czyli od czasu brytyjskiej premiery drugiej części filmu, sprzedaż jasnych odcieni make-upu wzrosła o 200 procent! Tak wynika z danych jednego ze sklepów internetowych przytaczanych przez brytyjski dziennik „Daily Mail”. Najlepiej sprzedającym się tam produktem okazał się rozświetlający puder o bladym odcieniu. 133-procentowy wzrost sprzedaży zanotował również bardzo jasny puder innej firmy.

Reklama

czytaj dalej...
PORCELANA NA CZERWONYM DYWANIE


Uważa się, że popularność bestsellerowego cyklu powieści, a teraz ich filmowych adaptacji może przekroczyć szaleństwo na punkcie Harry’ego Pottera. Opowieść o miłości wampira Edwarda Cullena do najzupełniej „ludzkiej” Belli Swan działa inspirująco na fanów, którzy „pielgrzymują” do filmowego domu Cullenów. Ostatnio zanotowano nawet przypadek ugryzienia nastolatki przez mężczyznę podczas projekcji filmu. Teraz „wampiromania” weszła do drogerii… I na czerwone dywany. Na stronie FeelUnique.com przeprowadzono sondę mająco wyłonić najpiękniejszą “nieopaloną” celebrytkę. Zwyciężyła piosenkarka Girls Aloud Nicola Roberts. Drugie miejsce zajęła płomiennoruda modelka Lily Col, a trzecie – gwiazda “Zmierzchu” Kirsten Stewart. Za nią uplasowały się również aktorki Anna Friel, Anne Hathaway i Nicole Kidman.

TRUPIA BLADOŚĆ ZDROWSZA OD "ZDROWEJ" OPALENIZNY

Rozprzestrzenianie się mody na bladośc na pewno cieszy przeciwników solarium, które zgodnie z najnowszymi doniesieniami drastycznie zwiększa ryzyko wystąpienia najgroźniejszych typów nowotworów skóry i jest równie niebezpieczne, jak palenie tytoniu. „Porcelanowa cera zapewnia klasyczny i szykowny wygląd, jednak długo była wypierana przez modę na opaleniznę”- mówi Siobhan McDermott z FeelUnique.com. “To wspaniałe patrzeć, że kobiety zaczynają być dumne ze swojej bladości a te, które blade nie są, zazdroszczą”.