POKAZ MODY...

Nowa, jesienno-zimowa kolekcja domu mody Kenzo inspirowana jest rosyjskim folklorem. Kolekcja premierowo zaprezentowana została już w marcu podczas Paryskiego Tygodnia Mody. W porównaniu do tamtej prezentacji kolekcja, którą zobaczyli warszawscy widzowie, była bardziej funkcjonalna i bliższa codzienności. W sumie w zaprezentowanej w Warszawie kolekcji Antonio Marrasa można było zobaczyć zarówno nawiązujące do rosyjskiego folkloru futra oraz malowane w kwiaty i etniczne wzory jedwabie, jak i funkcjonalne płaszcze i szerokie golfy. Grube i ciepłe dzianiny oraz kożuchy nierzadko ozdabiane były haftami i ornamentami, a ich często obszerne kroje spięte były paskami podkreślającymi talie modelek. Nie da się ukryć, że takie luźne swetrzyska wyglądają korzystnie nie na każdym typie figury, być może dlatego nie zabrakło również bardziej dopasowanych krojów marynarek, płaszczy i sweterków. Całość gdzieniegdzie uzupełniały wielkie czapy i udrapowane ciepłe szale

... I REWIA GWIAZD

Na pokazie pojawiło się wiele osobistości biznesu, show biznesu i świata sztuki oraz mediów. Gwiazdy zaprezentowały swój własny, konkurencyjny pokaz mody – tylko czy można przyznać im podobny jak Kenzo sukces? Największym zainteresowaniem fotoreporterów cieszyły się Ola Kwaśniewska i Natalia Kukulska.

STYLOWA KUKULSKA

Pierwsza zaprezentowała się w stonowanym, podkreślającym figurę stroju, piosenkarka natomiast wręcz przeciwnie – zwracała uwagę oryginalnością stroju i fryzury. Pomimo konsekwentnej szarości całego zestawu (z wyjątkiem złotej bluzki) stworzyła wyrazista kreację złożoną ze spodni-pumpów założonych do pantofli na wysokim obcasie, wąskiej skórzanej kurtki i ciepłego wełnianego szala. Całości dopełniła różowa kopertówka i oczywiście bujna grzywa włosów z wygolonym z boku fragmentem. Pani Natalii nie dało się nie zauważyć!

FRYTKA, CZYLI MADONNA

Równie wyraziście, ale już bez smaku Kukulskiej zaprezentowała się Agnieszka Frykowska, która wystąpiła w blond lokach biało-złotym stroju, najwyraźniej nawiązującym teledysku „Music” Madonny. Przyodzianej w futerko i kowbojski kapelusz Frytce jednak trochę brakowało do oryginału….


I GAWĘDA-ROSYJSKA KSIĘŻNICZKA

Jednak największą sensację wzbudziła wokalistka Blue Cafe – Dominika Gawęda. Pani Dominika widać bardzo poważnie potraktowała rosyjskie inspiracje Kenzo, gdyż pojawiła się w imponującym nakryciu głowy, nawiązującym do strojów rosyjskich księżniczek. Oprócz tego zdobionego perłami elementu na jej głowie zagościł doczepiany, długi czarno-biały warkocz. Pozostała część stroju była bardziej stonowana: biały kołnierzyk pod szyją kontrastował z czarną górą a czarne obcisłe spodnie i kozaki podkreślały zgrabną figurę Gawędy. Nie da się jednak ukryć, że młoda gwiazda stała się sensacją tego wieczoru – trudno było oderwać od niej wzrok nawet po to, by skupić się na pokazie! Na uroczystości pojawili się również Katarzyna Glinka, Katarzyna Cerekwicka, Paulina Młynarska, Mikołaj Komar, Marcin Tyszka, Patrycja Woy-Wojciechowska, Ada Fijał i Cezary Harasimowicz.Reklama