W modzie wciąż coś dziać się musi. Dla tych, którzy dość mają wyprasowanych kantów i śnieżnej bieli na której widać każą plamkę, z pewnością wytchnieniem okaże się nowa inspiracja projektantów, czyli… wygląd bezdomnych.

MISS DWORCA

Erin Wasson, modelka i projektantka wyznaje, że inspiracją dla powstania jej kolekcji dla RVCA był bezdomny, którego zobaczyła na jednej z plaż. Rzeczywiście, jej ubrania już na etapie nowości wyglądają na wiekowe i znoszone. Od jakiegoś czasu na topie modne są dziurawe i poszarpane dżinsy, w których pokazał się już cały zastęp gwiazd. Ogromne dziury mogą jednak ziać nie tylko na spodniach, ale również na wieczorowej mini.

Udowodniła to Sienna Miller, która wystąpiła na przyjęciu z okazji premiery sztuki z jej udziałem („ After Miss Julie”) w sukni z najnowszej kolekcji Balmain. Błyszcząca kreacja wyglądała, jakby ktoś oderwał jej dolną część – co prawda wyeksponowało to piękne nogi aktorki ale mogło sprawiać szokujące wrażenie. Na całej sukience ziały ogromne dziury o nierównych krawędziach. Sienna Miller jest znana z odważnych eksperymentów z modą, to ona jest jedną z prekursorek oryginalnego stylu boho. Czy jej ziejąca dziurami kreacja zapowiada nadejście nowego, bezdomnego szyku? Zobaczymy. Póki co o dreszcz może przyprawić myśl, że ta podarta sukienka kosztowała ponad 16 tysięcy euro…

________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Niby zdrowe, a jednak tuczy
>>> "Nie będę projektowała dla grubych kobiet"