W świętowaniu 11 listopada chodzi przede wszystkim o radość z faktu, że Polska jest niepodległym krajem. To cieszenie się Polską i tym, co ma najlepszego do zaoferowania. Dlatego warto właśnie wokół takich rzeczy zbudować radość ze świętowania.

Reklama

Poznajcie najlepsze przysmaki z każdego zakątka Polski

Rogale świętomarcińskie to oczywisty przysmak 11 listopada, ale co jeszcze je się w różnych regionach Polski? Gdzie można dostać najlepsze lody, gdzie produkowane są Grześki, czy wszędzie można spróbować jak smakuje kołacz? Czy wiedzieliście, że wafelki Prince Polo są bardzo popularne na Islandii?

Jedziemy tam, gdzie jeszcze nie byliście

Polska jest piękna. To może być wspaniała tradycja: każdego kolejnego 11 listopada odwiedzać inne miejsce w Polsce i poznawać jej uroki. I może listopadowa aura nie do końca sprzyja wycieczkom, to Polska ma naprawdę wiele do zaoferowania nawet w szare i deszczowe dni. Często to właśnie wtedy przypada długi weekend, więc tym bardziej można się skusić na wyjazd.

Reklama

Może czas poznać Polskie Parki Narodowe?

To pomysł na kolejną wycieczkę. Taką bliższą, i taką dalszą. Przyroda w Polsce jest naprawdę różnorodna i Parki Narodowe to miejsca, które zapierają dech w piersiach. A jeżeli listopad nie sprzyja oglądaniu przyrody, to można o nich poczytać w Internecie, pooglądać zdjęcia i filmy i przygotować plan wyprawy na lato.

Polacy, którzy są znani na całym świecie

Część nazwisk jest oczywistych, ale może wspólnie warto poszukać takich osób, które są mniej znane, a mimo to odnoszą sukcesy w swoich dziedzinach. Nie tylko sportowcy są naszą narodową dumą. Wiele kobiet i mężczyzn odnosi sukcesy na różnych polach nauki albo w biciu kolejnych sportowych rekordów.

Lista najśmieszniejszych lub najtrudniejszych polskich słówek

Język polski jest jednym z najtrudniejszych języków na całym świecie. Dobrze jest go umieć bez żadnego wysiłku. A gdyby tak na moment się w niego zatopić i poszukać słów, które nas śmieszą, które są dziwne albo które są rdzennie polskie i nie ma ich w innych językach? A może ciekawie będzie posłuchać jak w języku polskim mówią obcokrajowcy?