"Nieszczery, egoistyczny, niesympatyczny" - takie słowa padły w wywiadzie, jakiego Danuta Wałęsa udzieliła w telewizji Polsat Cafe.

Mąż w większości nie patrzy ludziom w oczy. Jak ktoś nie patrzy w oczy, to jest nieszczery, niesympatyczny i nie kocha ludzi - mówiła żona Lecha Wałęsy. - On do tej pory uważa mnie za swoją własność. To jest patriarchat. Do mnie należy, moja jest i to wszystko - wyznała pierwsza dama.

Przyznała również, że Lech był jej pierwszym i jedynym mężczyzną. A jej mąż? - On miał szczęście i miał zawsze kobiety. Jedną zostawiał, drugą spotykał - relacjonuje słowa Danuty Wałęsy "Super Express".

Jak przyznaje Agata Młynarska, która przeprowadziła ten kontrowersyjny wywiad, przekonać prezydentową na zwierzenia przed kamerą nie było łatwo. - Dosyć długo nad tym pracowałam. Pani Danuta Wałęsa nie udziela raczej wywiadów - mówi tabloidowi Młynarska.

Ta emocjonalna rozmowa poruszyła również Monikę Olejnik.

"Danuta Wałęsa już tyle złego powiedziała o swoim mężu, że teraz może powiedzieć już tylko: 'BOLEK'" - skomentowała to dziennikarka na Facebooku.