Dziś jest uznaną aktorką i modelka a także podziwianą celebrytką. Reklamowała kosmetyki, występowała jako gwiazda filmów i seriali, stanowi ideał piękna i sukcesu dla tłumów Indonezyjczyków. Oto Tamara Bleszynski, córka polskiego emigranta, nazywana „Indonezyjską Cindy Crawford”. W Indonezji, jak donosi „Uwarzam Rze”, ta piękność ma taki sam status, jak u nas Doda. Jest przy tym przykładnym symbolem stylu i smaku…

Reklama

Najbielsza z białych

Urodziła się w 1974 r. jako córka polskiego emigranta Zbigniewa Błeszyńskiego i Faridy Gasik, wywodzącej się z zachodniej części Jawy. W Australii zdobyła wykształcenie aktorskie i ekonomiczne. Zaraz po powrocie do kraju rozpoczęła się jej szybka kariera aktorska – Błeszyński została gwiazdą seriali, a potem również filmów pełnometrażowych. Indonezyjska Doda szybko awansowała również na miejscowy ideał piękna, reprezentując to, o czym marzą wszyscy Indonezyjczycy – białą skórę, wysoki wzrost i wielkie oczy.

tamarableszynski.com

Indonezyjska rozrywka zawsze chętnie stawiała na piedestale urodę i cechy fizyczne osób, w żyłach których płynie mieszana krew. Takich ludzi określamy mianem „Indo" – to skrót od Indoeuropejczyków – tłumaczy, cytowana przez „Uważam Rze” Radhytia Arghawisha, redaktor plotkarskiego serwisu Cumicumi.com.

Reklama

Indonezyjczycy chcą być nie tylko najchudsi z chudych, ale i najbielsi z białych – dodaje Renata Lesner-Szwarc, etnolog z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nic dziwnego, że Tamara stała się boginią białej skóry i zachwalała w reklamach zalety wybielającego mydła Lux.

Piękna i gospodarna
Ostatnie dwie dekady to rozchwytywanie Błeszyński przez reklamodawców. Córka polskiego emigranta brała udział w kampaniach reklamowych koncernów Nivea, Samsung, Kia, udzielała się też w kampaniach społecznych. Uśmiechała się z okładek kolorowych magazynów o modzie. Zdaniem ekspertów modowego i celebryckiego światka jest wzorem stylu i wdzięku, co pozwoliło jej się tak długo utrzymać w pierwszej lidze gwiazd.

tamarableszynski.com

Bleszynski, z wykształcenia ekonomistka, dba, aby swoją sławę przekuć na pieniądze. Zdjęcia ze swojego drugiego ślubu udostępniła mediom za sowitą opłatą, ostatnio, z grupa przyjaciół, otworzyła restaurację, w której została szefem kuchni. Biorąc pod uwagę jej urodę i znajomość świata mediów, niewykluczone, że niedługo do tytułu indonezyjskiej Cindy Crawford dołoży tytuł indonezyjskiej Magdy Gessler...