Kate Middleton zaledwie kilka dni temu triumfowała w rankingu "Najlepiej ubranych kobiet" magazynu "Vanity Fair", a teraz spotyka się z krytyką ze strony świata mody. Prezentowana przez księżną Catherine umiejętność łączenia drogich ubrań od największych projektantów z tymi ogólnodostępnymi, która spotkała się z zachwytem recenzentów "Vanity Fair", zdaniem niektórych nie przystoi nowej księżnej.

Reklama

Vivienne Westwood, 70-letnia kreatorka mody w wywiadzie udzielonym magazynowi "Sunday Times Magazine" wyraziła swoją niezbyt pochlebną opinię na temat stylu Kate. Zdaniem projektantki, jak na kobietę na takiej pozycji, Kate ubiera się zbyt zachowawczo i zwyczajnie:

"Jej image przywodzi na myśl "zwyczajną kobietę", taką klientkę nieco droższych sklepów. Jednak ja uważam, że ona powinna wyglądać nadzwyczajnie, bez względu na to, skąd bierze swoje stroje."


Westwood skrytykowała także makijaż księżnej Catherine.
"Sądzę, że ona ma problem z makijażem oczu. Ostra linia, jaką podkreśla oko sprawia, że wygląda ciężko. Powinna lekko rozmazać kreski albo w ogóle z nich zrezygnować."

AP / Bret Hartman