Media nieustannie śledzą jej poczynania, a każda kolejna kreacja w jakiej pojawia się publicznie jest szeroko dyskutowana, a następnie kopiowana przez kobiety na całym świecie. I choć stylowi Kate trudno cokolwiek zarzucić, bo księżna zawsze prezentuje się pięknie i jest ubrana odpowiednio do okazji, to, jak podaje agencja Reuters, zdaniem wielu specjalistów to zbyt mało by nazywać ją ikoną stylu.

Pierwszy sceptykiem wobec strojów Kate była słynna projektantka Vivienne Westwood, która stwierdziła, że nowa księżna ubiera się zbyt zwyczajnie jak na kobietę na takiej pozycji. Teraz do głosów krytyki dołączyli szef ekskluzywnego koncernu odzieżowego Gregg Andrews oraz szefowa działu mody magazynu "Elle" Anne Slowey.

"Ona jest stylowa ale nie kreuje nowych trendów, jedynie je kopiuje. Gdyby wyciągnąć Kate z rodziny królewskiej i postawić ją na ulicy Nowego Jorku, nikt nie spojrzałby na nią dwa razy. To ładna dziewczyna ale wtopiłaby się w tłum." - ocenił cytowany przez Reuters, Gregg Andrews, a jego opinię podzieliła Anne Slowey:

"Czy ona jest ikoną stylu taką, jak Kate Moss? Absolutnie nie. Czy ona znajduje się na oku opinii publicznej? Czy ludzie mają na jej punkcie obsesję i będą kopiować wszystko co ona na siebie włoży, bez względu na to co to będzie? Oczywiście, że tak."

Czy eksperci mają rację odbierając Kate Middleton tytuł ikony stylu?