Każdy rodzic wie, że odpowiednie buty to kluczowy element ubioru dziecka. Od nich zależy nie tylko wygoda, ale przede wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie malucha. Na rynku jest wielu producentów i modeli – czym jednak najlepiej kierować się wybierając odpowiednie buty dla swojej pociechy? Oto kilka wskazówek:

Reklama

Materiał

Buty na jesień powinny być odporne za zabrudzenia oraz wodę. Najlepiej więc wybrać takie, które pokryte są skórą albo materiałem nieprzemakalnym typu goretex (np. trzewiki Primigi Moko-e, cena w Agito.pl ok. 129 zł). Pokrycie buta powinno „oddychać”, aby zapewnić jak największy komfort stopie dziecka.

Cholewka

Buty na jesień powinny mieć wyższą cholewkę, która nie tylko ustabilizuje stopę dziecka, ale także zabezpieczy ją przed chłodem oraz wilgocią (np. trzewiki Primigi Bliky-e, cena w Agito.pl ok. 120 zł).

Zapięcie

Zapięcie buta to często poruszany temat. Wiele już napisano o wyższości sznurówek lub rzepów. Sznurowane buty lepiej dopasowują się do nogi dziecka (np. trzewiki Bartek T-21314/7A, cena w Agito.pl ok. 99 zł), rzepy są natomiast znacznie wygodniejsze przy zakładaniu butów (np. trzewiki Primigi Azhard-e, cana w Agito.pl ok. 127 zł).

Reklama

Podeszwa

Elastyczna, antypoślizgowa podeszwa zapobiegnie upadkom malucha. Dodatkowo, wykonana z wysokiej jakości materiału nie będzie pękać oraz sprawi, że but będzie lekki (np. trzewiki Bartek T-21719/29A, cena w Agito.pl ok. 129 zł).

Rozmiar

Dobrze dopasowany but to podstawa prawidłowej postawy dziecka. Dzięki temu stopa nie zniekształca się, ale jednocześnie ma miejsce, aby rosnąć.

Kryteriów z pewnością jest więcej, a każdy rodzić przykłada szczególną wagę do najważniejszego dla niego aspektu. Jedno jest pewne, kupując buciki nie powinniśmy kierować się jedynie ich wyglądem, ale przede wszystkim zdrowiem i wygodą swojego dziecka.