Z dodatkowych lekcji korzystają już nie tylko uczniowie posiadający braki w nauce, ale także osoby ambitne z dobrymi ocenami, które chcą zgłębić wiedzę.

Reklama

- Zainteresowanie dodatkowymi zajęciami lekcyjnymi wzrasta wraz z końcem wakacji i początkiem roku szkolnego. W tym roku odnotowaliśmy rekordową liczbę zapytań dla hasła "korepetycje" w wyszukiwarce lokalnej panoramafirm.pl, ponad 200% w stosunku do poprzedniego miesiąca. To sygnał, że szukamy różnych informacji w Internecie korzystając z narzędzi do lokalnego wyszukiwania, które pozwalają znaleźć np. korepetytora w pobliżu naszego miejsca zamieszkania – wyjaśnia Adrian Hinc, Kierownik Produktu Internetowego w Eniro Polska.

Według danych serwisu ekorki.pl, statystyczny korepetytor to kobieta (68%) w wieku około 28 lat. Twórcy raportu twierdzą, że grono nauczycieli to głównie wyż demograficzny z przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Grupę stanowią zazwyczaj nauczyciele i studenci, ale dodatkowych lekcji często udzielają także uczniowie.

Popularne „korki” stały się stałym elementem w edukacji. Wielu uczniów nie wyobraża sobie nauki bez dodatkowych zajęć. Jest to m.in. spowodowane większymi wymaganiami wobec siebie oraz coraz większą presją ze strony otoczenia i koniecznością uczestniczenia w tzw. „wyścigu szczurów”.

Jak pokazuje wyszukiwarka panoramafirm.pl, w poszukiwaniu korepetytora pierwsze kroki kierujemy do Internetu, w tym do wyszukiwarek lub dedykowanych stron. To tam szybko znajdujemy pożądane informacje.

Reklama