Zabiegani rodzice nie mają czasu dla swoich dzieci. Specjaliści nie mają wątpliwości, że to potęguje problemy w czasie dorastania.

Reklama

Nikt nie decyduje o tym, że popełni jakiś błąd wychowawczy, tylko robi to z rozpędu albo braku doświadczenia. Rodzice, którym rodzi się małe dziecko nie są po pięcioletnim fakultecie rodzicielstwa. Uczymy się tego całe życie – mówi fizjoterapeuta agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Błędy w wychowaniu dziecka wynikają często z zagubienia i nadmiaru zajęć. Każdy rodzic chce dostarczyć dziecku jak najwięcej wrażeń i doświadczeń oraz zapewnić wysoki poziom edukacji. Zdaniem eksperta to pułapka, z której nie zdajemy sobie sprawy.

Nie ma wtedy czasu na to, żeby posłuchać dziecka, poznać czego potrzebuje. Może dla dziecka nie będzie atrakcją kurs pływania czy kupno rowerka biegowego. Może maluch jest do tego nieprzygotowany, może jeszcze nie czas – powiedział Paweł Zawitkowski w czasie Akademii RodziceMalucha.pl.

Zdaniem fizjoterapeuty kluczowy jest czas. Trzeba mieć go najpierw dla siebie, poznać swoje potrzeby, znać swoje ograniczenia, ale i możliwości. Potem dopiero można poświęcić się w pełni wychowywaniu dziecka.

Reklama