Dzieci, które cierpią z powodu nadwagi lub otyłości mogą osiągać gorsze wyniki w nauce. Jak wynika z najnowszych badań, otyłe dzieci, w porównaniu ze swoimi rówieśnikami o prawidłowej masie ciała, są szczególnie gorsze ...w matematyce.

Reklama

Chociaż badania nie pokazują bezpośredniego związku pomiędzy nadwagą lub otyłością i wynikami w nauce, naukowcy uznali, że otyłe dzieci osiągają gorsze wyniki w testach matematycznych.

Te dzieci nie są mniej inteligentne, ale ich skuteczności jest gorsza - powiedziała autorka badań Gable Sara, z University of Missouri w Kolumbii. Gable podejrzewa, że problemy interpersonalne, mogą być jedną z przyczyn kłopotów z nauką matematyki. Wiemy, że dzieci, które mają złe relacje z rówieśnikami nie radzą sobie tak dobrze w szkole. Przyczyną tych złych relacji jest m.in. nadwaga - dodaje.

Nancy Copperman, dyrektor publicznych inicjatyw zdrowotnych w nowojorskim North Shore-Lij Health System, powiedziała, że badania wykazały konieczność znaczonego zapobiegania otyłości u dzieci.

Otyłość to nie tylko problem kosmetyczny - podkreśla. Ma ona również swoje konsekwencje zarówno w sferze zdrowotnej, ale również przekłada się na późniejszy status i poziom zadowolenia dzieci w dorosłym życiu - dodaje.