O tym, że macierzyństwo w dojrzałym wieku może przynieść wiele korzyść, opowiadają dla najnowszego wydania magazynu "Twój Styl" trzy znane Polki, które zdecydowały się powitać malucha na świecie później, niż większość kobiet: Agnieszka Maciąg, Dorota Gawryluk i Dorota Chotecka. Dla dwóch pierwszych ciąża "w okolicach czterdziestki" była tą drugą, dla Doroty Choteckiej - pierwszą, oczekiwaną przez trzy lata i wymarzoną. Wszystkie panie zgodnie stwierdziły jednak, że błogosławiony stan w dojrzałym wieku zmienił ich życie na lepsze.

Reklama

Przede wszystkim, dlatego że był to punkt zwrotny w ich życiu. Dziecko uświadomiło im, co jest w życiu najważniejsze, o co warto się naprawdę starać i co naprawdę cieszy.

W dojrzałym wieku kobieta jest już też zwykle spełniona na innych polach i zachodząc w ciążę, nie czuje, że coś traci. Im więcej do tej chwili osiągnęła, zrobiła dla siebie, poznała świata i ludzi, tym lepiej, bo teraz z większą pasją odda się macierzyństwu.

Starsze panie są także bardziej cierpliwe w opiece nad dzieckiem - nie nużą się szybko jego obecnością, nie mają go dość, doceniają każdą chwilę z nim spędzoną.

Kobiety, które w starszym wieku rodzą po raz drugi lub kolejny, są też zwykle bardziej spokojne. Wiedzą, co je czeka, jak się do tego przygotować i jak pomóc sobie stanąć na wysokości zadania.

Reklama

Bohaterki tekstu przyznały też, że posiadanie dziecka w dojrzałym wieku "dodało im skrzydeł" do działania na wielu polach i prawdziwej radości.