Kontakt z czworonogami ma pozytywny wpływ na wszechstronny rozwój dzieci. Wiedzą o tym dogoterapeuci, którzy na co dzień prowadzą rehabilitację z udziałem psów. Pomaga ona w leczeniu zaburzeń emocjonalnych, ruchowych, a także trudności z nauką. Dla zdrowych dzieci kontakt ze zwierzętami jest z kolei lekcją empatii i odpowiedzialności. Warsztaty w Kinderplanecie mają na celu przybliżenie uroków zabawy z psami, a także przekazanie zasad bezpiecznego postępowania z nimi. Instruktorzy opowiedzą dzieciom, jakie role w społeczeństwie pełnią czworonogi i jak należy się nimi opiekować. Pokażą także, w jaki sposób można bawić się z pieskiem, głaskać go i przytulać, tak aby nikomu nie stała się krzywda.

Organizatorem zajęć jest Kinderplaneta – ogólnopolska sieć placów zabaw dla dzieci. Akcja ma zasięg ogólnopolski, maluchy będą mogły wziąć udział w zajęciach w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Gdańsku, Białymstoku, Wałbrzychu i Legnicy.

Udział w zajęciach jest bezpłatny w ramach godzinnego biletu do Kinderplanety (13 zł). Poza warsztatami na dzieci czeka godzina szaleństw na kolorowym placu zabaw. Zapisów na zajęcia można dokonywać mailowo: biuro@intro.media.pl lub telefonicznie 71 337 07 35.

W Warszawie warsztaty odbędą się 26 października o godz. 17.00 na placu zabaw Kinderplaneta w Złotych Tarasach.

Terminy warsztatów w pozostałych miastach:

Łódź - 20 października, godz. 17.30, Plac zabaw Kinderplaneta w Manufakturze

Legnica - 24. października, godz. 17.00, Plac zabaw Kinderplaneta w Ferio Legnica

Białystok - 27 października, godz. 17.00,  Plac zabaw Kinderplaneta w Galerii Alfa