Obuwie jest bardzo istotnym elementem naszego ubioru. Chroni stopy przed czynnikami zewnętrznymi - temperaturą i wilgocią. Buty dla dorosłego człowieka muszą być trwałe i zapewniać komfort noszenia. Te przeznaczone dla dzieci dodatkowo powinny zapewniać prawidłowy rozwój stóp. - Podczas projektowania i wytwarzania obuwia, ogromny nacisk kładziemy na dbałość o aspekty zdrowotne użytkowania. Dlatego uważamy, że podstawą jest solidne wykonanie. W procesie produkcji używamy specjalnych kopyt dostosowanych do anatomicznej budowy stopy dziecka. Pozwala to na uzyskanie butów, które będą w pełni dopasowane, nie będą uwierały i co najważniejsze, nie będą zniekształcać wciąż formującej się stopy dziecka - podkreśla Włodzimierz Janas, zastępca dyrektora REN BUT Sp. z o.o.

Reklama

- Produkcja odbywa się dwoma systemami montażu: klejonym, w którym podeszwa z kauczuku termoplastycznego przyklejana jest do cholewki ze skóry naturalnej oraz bezpośredniego wtrysku polwiplastu na cholewkę z naturalnych tkanin. Dostosowanie metody wytwarzania do rodzaju obuwia zapewniło nam uzyskanie wysokiej jakości. Dowodem na to jest odnotowanie w ubiegłym roku bardzo niskiego poziomu reklamacji - ukształtował się on na poziomie 0,005% dodaje.

Obecnie Firma REN BUT wdraża technologię Sympatex®, zapewniającą optymalne "oddychanie" stóp dziecka. Zastosowanie membrany Sympatex-u pozwala na wydalanie z obuwia pary wodnej (potu) oraz zapobiega wnikaniu wilgoci do środka buta, dzięki czemu buty są odporne na warunki atmosferyczne oraz poprawiają cyrkulację powietrza w obuwiu.

- Wdrożone wewnętrzne systemy kontroli są gwarancją wysokiej jakości. Jednak nawet najlepszy system nie będzie sprawny, gdy nad całością nie będzie czuwał człowiek. To ludzie są naszą największą wartością. Dlatego Spółka nastawiona jest na pracowników. Nie ograniczamy w działaniach naszej kadry oraz cały czas uświadamiamy pracowników, jak duży wpływ na jakość ma ich praca. Mamy świadomość, że zadowolony i spełniony personel pracuje wydajniej. Istotnym czynnikiem są również kontakty międzyludzkie. Dbamy również o to, żeby każdy przestrzegał zasad panujących w firmie. Dotyczy to zarówno pracowników jak i kadry kierowniczej. Fundamentem naszego działania jest uczciwość, rzetelność, szacunek oraz dobra obsługa. Wierzymy, że wszystkie te elementy wpływają na satysfakcję klientów - wyjaśnia Mirosław Gawrzydek, prezes REN BUT Sp. z o.o.

Na przestrzeni lat firma REN BUT osiągnęła stabilną pozycję na rynku i znajduje się w czołówce polskich producentów obuwia dziecięcego. Spółka stale modernizuje swoje zaplecze techniczne oraz podejmuje działania dążące do doskonalenia jakości, dzięki czemu uzyskała nominację do tytułu JAKOŚĆ ROKU 2011.