Targi "G&T" to największa impreza w Polsce skupiająca wydawców, dystrybutorów oraz producentów: gier planszowych i komputerowych, zabawek, artykułów plastycznych, sprzętu sportowego oraz pomocy edukacyjnych.

Reklama

W tym roku weźmie w nich udział ponad 60 wystawców z całej Polski; po raz pierwszy na targach odbędzie się Salon Książki Dziecięcej - poinformowała PAP Life Joanna Olechnowicz ze spółki Interservis organizującej imprezę.

W weekend dla dzieci przewidziano wiele atrakcji: konkursy z nagrodami, turnieje gier planszowych, tor gokartowy, gry planszowe w rozmiarach XXL, warsztaty programowania robotów i prezentacje gier komputerowych.

Wydawnictwa organizują spotkania z autorami książek dla dzieci i młodzieży. Przez cały weekend Edyta Jungowska, znana aktorka, ale także lektorka książek autorstwa Astrid Lindgren w wersji audio, będzie czytać z dziećmi utwory tej najpopularniejszej szwedzkiej pisarki. W sobotę odbędzie się natomiast premiera książki "Dzieci dzieciom".

"Jest to niezwykły zbiór 15 bajek, które napisały dzieci. W czasie spotkania będą obecni wszyscy autorzy oraz ilustratorzy. Całkowity dochód ze sprzedaży książek zostanie przekazany Oddziałowi Onkologicznemu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. M. Konopnickiej w Łodzi" - podkreśliła Olechnowicz.

Zaplanowano także spotkania autorskie m.in. z Kaliną Jerzykowską autorką wierszy, powieści, piosenek i sztuk teatralnych tj. "Teatrałki", "Wiersze trochę zakręcone", "Kantor wymiany liter" czy "Daj się lubić", spotkanie z Pawłem Wakułą, rysownikiem-humorystą, od lat związanym z tygodnikiem Angora oraz dodatkiem dla dzieci Angorka oraz Grażyną Bąkiewicz, autorką takich książek jak m.in. "O, Melba", "Ada, księżniczka skarbu" czy "Korniszonek".