„MAMY plany“ zapraszają specjalnie w Dzień Mamy na warsztaty pt.: „Macierzyństwo pod opieką – komfort, piękno i kobiecość”.

Reklama

„MAMY plany" to rozwój i inspiracja zapisane w kolejnych warsztatach dla MAM, prowadzonych przez projektantkę ZIABAQLU - Natalię Orłow-Ostrowską i Agnieszkę Żularską-Lazar specjalistkę pielęgnacji ciała z Instytutu Dermika Salon&Spa oraz gości-ekspertów.
Spotkania poszerzają wiedzę kobiet w ciąży i młodych mam, pomagają im w radzeniu sobie z codziennymi, nierzadko trudnymi sytuacjami i pojawiającymi się problemami, wspierają je w poszukiwaniu energii do samorealizacji i wyzwań, z którymi muszą się mierzyć w nowej, życiowej roli.

Podczas trzeciego spotkania, które odbędzie się 26-ego maja w Tamice , skoncentrujemy się na temacie macierzyństwa, jak czuć się kobietą będąc mamą, jak czuć się komfortowo ze swoim ciałem w ciąży i po porodzie, a także zastanowimy się czy macierzyństwo jest udręką czy ekstazą. Gościem specjalnym warsztatów będzie psycholog, mama – Aleksandra Wołyniec.

Z okazji przypadającego Dnia Mamy warsztaty „Macierzyństwo pod opieką – komfort, piękno i kobiecość“ są bezpłatne. Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona (maks. 25 miejsc) prosimy zainteresowane uczestniczki o wcześniejsze zapisy: zapisy@mamyplany.com. Zapraszamy z dziećmi. Akademia Kreatywego rozwoju dla Dzieci i Dorosłych Tamika zapewni animatora specjalnie dla nich!
Na zakończenie każda uczestniczka warsztatów otrzyma atrakcyjne prezenty i bony rabatowe.

Czas: 26 maja 2011, godz. 11.00
Miejsce: Tamika, ul. Wolska 44, Warszawa, www.tamika.pl

I część spotkania - „Garderoba komfortowa – w ciąży i po porodzie“
Natalia Orłow-Ostrowska z firmy Ziabaqlu (ZIABAQLU www.ziabaqlu.com) - projektantka ubrań i zabawek, mama - podpowie, jak czuć się atrakcyjną w ciąży i po urodzeniu dziecka. Opowie o tym jakie ubrania warto kupować i wybierać w trakcie ciąży, a jakie po ciąży. Jak zmieni się nasza garderoba i jak mozna i warto przygotować się odpowiednio wcześnie. Często zdarza się, że kobiety karmiące mają problem z dyskretnym dostępem do piersi, dlatego warto wybierać ubrania odpowiednie do swojej nowej figury, dzięki czemu jest nam komfortowo i wygodnie. Ponadto dowiemy sie o specjalistycznej odzieży do karmienia, dzięki której można karmić zarówno w miejscach publicznych, jak w domu i czuć się swobodnie.
Natalia w swojej pracowni połączyła pasję z nowym doświadczeniem mamy i tak powstały ubrania ułatwiające życie mam karmiących. Na warsztatach - połączy wszystkie panie we wspólnej dyskusji i wymianie doświadczeń, pozwalających lepiej przygotować się do zostania mamą.

II część spotkania: „Macierzyństwo – udręka czy ekstaza“
Aleksandra Wołyniec – psycholog, uczestnik Szkoły Coachów metodą Trop, prywatnie mama dwóch córek. Podczas warsztatów skoncentruje się na przekształcaniu minusów i trudów roli mamy na plusy. Będąc mamą, podpowie jak znaleźć zalety np. we wstawaniu w nocy. „Mój mąż mnie kiedyś zaskoczy. Powiedział, że bardzo się cieszy ze wstawiania w nocy, bo pamięta więcej snów. Poza tym więcej jesteśmy ze sobą, więcej doświadczamy…“ – mówi Aleksandra. Podczas warsztatów poszukamy plusów bycia mamą lub możliwych rozwiązań trudności, których nie mało.

Siła, potencjał są w nas samych. Dlatego wymiana doświadczeń w bezpiecznej atmosferze otwartości to skarbnica wiedzy i mądrości. Stąd zachęcam do aktywności w tej części warsztatu poprzez udział w konkretnyvh ćwiczeniach i zadaniach.
Mamy zostaną podzielone na mniejsze grupy i wspólnie przyjrzą się trudom lub w przypadku mam w ciąży obawom. Nastepnie skoncentrujemy się na poszukiwaniu pozytywów, źródeł wsparcia, własnej przestrzeni, pomysłów na spędzanie czasu z dzieckiem by „nie zwariować“.

III część spotkania Instytut Dermika Salon&Spa www.spasalon.pl
„Rozkwitnij na nowo! Jak czuć się kobietą będąc mamą"
Agnieszka Żuralska-Lazar - mgr rehabilitacji, kierownik działu pielęgnacji ciała w Instytucie Dermika Salon&Spa, masażystka z 17-letnim stażem, konsultantka, szkoleniowiec, ekspert wielu pism i mediów kobiecych, urodowych, lifestylowych i programów telewizyjnych w zakresie pielęgnacyjnych ciała. Autorka prezentacji dla lekarzy o bezpieczeństwie i potrzebie profesjonalnej pielęgnacji kosmetycznej w czasie ciąży.
Agnieszka podzieli się swoimi wspomnieniami i wrażeniami ze spotkań z różnymi klientkami, w ciąży i po porodzie, które odwiedziły i odwiedzają Instytut na Żoliborzu. Dowiemy się z jakimi problemami przychodzą? Co im pomaga? Czego oczekują? Czego się boją? Ponadto kosmetolog Małgorzata Milewska zaprezentuje oparty na refleksologii zabieg pielęgnacyjny Cosmofacial.


Program spotkania:
11:00 – 11:20 Ziabaqlu „Garderoba komfortowa – w ciąży i po porodzie“
11:20 – 11:30 Przerwa
11:30 – 12:30 Aleksandra Wołyniec „Macieczyństwo – udręka czy ekstaza“
12:30 – 12:45 Przerwa
12:45 – 13:25 Instytut Dermika Salon&Spa „Rozkwitnij na nowo! Jak czuć się kobietą będąc mamą", pokaz zabiegu Cosmofacial*

* Nowa, oparta na refleksologii, koncepcja zabiegu na twarz. Jest kombinacją medycyny orientalnej, Indian Ameryki Południowej z najnowszymi osiągnięciami neurologii. Zabieg poprawia napięcie mięśniowe, gęstość i koloryt skóry. Pozostawia skórę promienną i wypoczętą. Stymuluje organizm do wewnętrznego zdrowienia poprzez użycie precyzyjnych technik z kremami, olejkami, maseczkami i solami, które są bogatym źródłem substancji nawilżających, witamin i minerałów.
13:25 Loteria wizytówkowa – do wygrania zabieg Cosmofacial, kosmetyki, bezpłatny cykl coachingowy, karty rabatowe na zakupy w Ziabaqlu, i inne.

Media