Potrzebujesz listy najbardziej trafionych prezentów dla dziecka? Taką listę, kierując się danymi zebranymi w kilku stołecznych sklepach, sporządził dziennik "Metro".

Reklama

Z danych wynika, że tradycyjne zabawki straciły na popularności. Ich miejsce w gronie najbardziej pożądanych zajmują gadżety związane z postaciami popularnych kreskówek.

Naszymi pociechami rządzi zatem wszechmocna telewizja.

CO DLA CHŁOPCA
W czołówce najbardziej pożądanych prezentów dla chłopców znalazły się własnie takie „kreskówkowe” gadżety – postacie z animowanych „Gwiezdnych Wojen”, oraz wciąż popularne Bakugany i seria Ben 10. Wspomniane gadżety to klocki, figurki, gry i puzzle z ulubionymi bohaterami.

Drugi pomysł to kupno samochodu, który jest atrakcyjny również dla współczesnych malców. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się resoraki Hot Wheels. Dobrym wyborem będą również akcesoria związane z samochodami – np. garaże.

CO DLA DZIEWCZYNKI
Jak wspominaliśmy, złote czasy lalki Barbie już minęły. Co prawda statystyczna dziewczynka nadal posiada nawet do kilku egzemplarzy tej lalki, jednak obecnie większym wzięciem cieszą się małe zwierzątka i miniaturowe laleczki. Radość panience sprawi również postać z ulubionej kreskówki, np. Ben 10 lub Bakugan.

CO DLA OBOJGA
Kreskówkowe gadżety zadowolą dzieci obu płci. Co jeszcze? Podobnie egalitarne są klocki Lego. Ale uwaga! Nie te tradycyjne, z których dzieci budują najrozmaitsze budowle. Na topie jest nowe Lego w postaci serii gier planszowych. Taką planszę można przebudować w trakcie gry.

Wszystkim Mikołajom życzymy powodzenia!