Firma Netiology Sp. z o.o., wydawca serwisu mamazone.pl, jest organizatorem akcji społecznej „Dziecko bezpieczne w podróży”. Akcja rozpoczęła się 31 maja i będzie trwać do 15 października, obejmując okres rodzinnych wyjazdów wakacyjnych.

Reklama

Kampania ma na celu propagowanie bezpiecznego podróżowania rodzin z małymi dziećmi oraz stworzenie na stronach serwisu mamazone.pl kompendium dla rodziców związanego z planowaniem wakacji z dzieckiem, bezpiecznym podróżowaniem oraz postępowaniem w razie zagrożenia zdrowia lub życia dziecka.

W ramach serwisu mamazone.pl powstanie specjalna sekcja, w której znajdą się filmy związane z udzielaniem pierwszej pomocy dziecku, a także artykuły, porady, instrukcje.
„Będziemy poruszać zagadnienia związane nie tylko z bezpiecznym podróżowaniem, ale również z zapewnieniem dziecku bezpieczeństwa już w trakcie rodzinnych wakacji. Stąd nie tylko praktyczne wskazówki związane z przygotowaniem do wyjazdu, ale również filmy video pokazujące sposoby udzielania dziecku pierwszej pomocy w sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu” – wyjaśnia Anita Anders, Redaktor Naczelna serwisu mamazone.pl.

Tematy, jakie zostaną poruszone podczas trwania kampanii, to m.in. porady związane z organizacją podróży i transportem dziecka, wskazówki dotyczące zachowania bezpieczeństwa u celu podróży, sposoby udzielania dzieciom pierwszej pomocy. Filmy video pokazujące techniki ratowania życia dotyczą np. zatrzymania krążenia (postępowanie w przypadku niemowlaka i dziecka powyżej roku oraz sztuczne oddychanie i masaż serca), złamania kości (unieruchamianie ręki, unieruchamianie przy podejrzeniu złamania kręgosłupa, unieruchamianie przy złamaniu nogi), krwawień, zadławień, podtopień, oparzeń, urazów głowy, urazów brzucha, wyciągania kleszcza.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie mamazone.pl