Centrum Tańca i Ruchu X-Ray zaproponowało polskim mamom warsztaty, które już od lat cieszą się wielkim powodzeniem na Zachodzie. Zajęcia Baby’s Salsa to sposób na inspirujące spędzenie czasu - maluchy i ich rodzice poznają popularne piosenki w aranżacji latynoamerykańskiej i podstawowe kroki taneczne.

Niekonwencjonalne zajęcia pozwalają i dużym, i małym się rozśpiewać i oderwać na chwilę od monotonnej zabawy lalkami i samochodzikami. Przy okazji małe dzieci uczą się wyrażania ekspresji, wrażliwości na muzykę i wyczucia swojego ciała, co ma niebagatelne znaczenie dla ich rozwoju.

Reklama

Instruktorzy dbają też, by zbliżyć do siebie uczestników warsztatów, dzięki czemu maluchy, które jeszcze nie chodzą do przedszkola, mają szansę na kontakt z rówieśnikami, a ich mamy na poznanie kobiet w podobnym wieku i o podobnych zainteresowaniach.

Różnorodne zajęcia dla dzieci w wieku od 4 miesięcy do 6 lat organizuje także Centrum Rozwoju Dziecka BEREK we Wrocławiu. Tutaj maluchy podzielone są na grupy wiekowe, w których wykonują ćwiczenia dostosowane do ich etapu rozwoju, potrzeb i możliwości. Dla dzieci kilkumiesięcznych to wierszyki-masażyki i zabawy paluszkowe, starsze mogą wybrać dla siebie program - matematyczny, językowy lub artystyczny, a także brać udział w zajęciach prowadzonych w językach angielskim i francuskim.

Nacisk na naukę języka obcego - bądź przygotowanie do niej - kładą również prowadzący zajęcia Musical Babies. Proponują oni dzieciom w wieku od 6 miesięcy do 3 lat i ich opiekunom ćwiczenia muzyczno-ruchowe w języku angielskim. Dzięki nim maluchy mogą osłuchać się z językiem obcym, poznać anglojęzyczne piosenki i wierszyki, a także wykształcić w sobie koordynację ruchową poprzez zabawy taneczne. Zajęcia prowadzone są w Warszawie, Łodzi i Krakowie.